“Derman olmaya geliyoruz”

CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, yaptığı yazılı açıklamada, “Yedi düvelin esaretinden bir ülkeyi ve milleti yeniden ayağa kaldıran iradenin partisi olan CHP, Kastamonu’da artık elini taşın altına sokuyor. Şimdi ve bundan sonra artık sadece biz varız ve hep adaylarımız ile var olacağız. Yerel yönetim Kastamonu’da nasıl sergilenirmiş, örnekleri ile şehrimize yaşatacağız” dedi.

Alemdar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bundan önceki üç mahalli seçimde “gelin bize destek olun, gücümüzü birleştirelim, ülkeyi saltanat ile yönetmek isteyenlere geçit vermeyelim” diyenlerin teklifleri çok düşünüldü. Projelerini ve Kastamonu’ya nasıl hizmet edeceklerini anlattıklarında parti fanatizmine düşülmeden “Neden olmasın” denildi. Eğer siyaset vatandaşın kazanması için yapılıyorsa, Kastamonu için neden olmasındı.

Destek verilenler Kastamonu’ya hizmet etmek yerine kolay olanı seçtiler. 16 yıldır ülkemizi, ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak dibe vurduran bir partiye düşünmeden koltuk değnekliği yapmaya gittiler. Koltuğu hizmete tercih ettiler. Anladık ki; konu koltuk seçimi imiş, ülkeye ya da Kastamonu’ya hizmet değil. Yedi düvelin esaretinden bir ülkeyi ve milleti yeniden ayağa kaldıran iradenin partisi olan CHP, Kastamonu’da artık elini taşın altına sokuyor. Şimdi ve bundan sonra artık sadece biz varız ve hep adaylarımız ile var olacağız. Yerel yönetim Kastamonu’da nasıl sergilenirmiş, örnekleri ile şehrimize yaşatacağız. Kastamonu Belediyesini kazanmak için hesap yapanlar, bizim Kastamonu’ya hizmet aşkı ile yapılan bu oy verme üzerinden hesap yapmasınlar. Yaptıkları hesapların boşa çıkacağını şimdiden onlara açık ve net olarak ifade edelim. Madem siz Kastamonu’yu tüm iyi niyete rağmen verilen destek ile yönetemediniz. Biz geliyoruz. Gerçekçi projeler ile geliyoruz. Tarihi ile kültürü ile medeniyeti ile ve tüm değerleri ile Kastamonu’yu ayağa kaldırmaya geliyoruz. Kastamonu halkının hayallerini gerçekleştirmek için geliyoruz. Yeşil ile mavinin kucak kucağa yaşadığı Kastamonu’muzu merkezden başlayarak layık olduğu yere getirmeye geliyoruz. O yüzden kimse CHP’nin oyları üzerinden hesap yapmasın. Hesapları altüst etmeye geliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak başkasına emanet edilecek tek bir oyumuz yok. Kastamonu’nun ayağa kalkması için CHP’nin kazanmasına ihtiyaç var. Geçtiğimiz üç dönem bunun en büyük ispatı olmuştur. Kastamonuluların varlığından güç alarak mahalli seçimlerde tüm ağırlığımızla varız ve kazanacağız. Halkımız Kastamonu’yu kendi şahsi geleceğine kurban edenleri görmüş ve tanımıştır. Kendi reklamını Kastamonu’dan daha fazla önemseyen kişileri görmüştür. Kastamonu hizmete açtır ve biz sadece Kastamonu’ya hizmet için geliyoruz. Kastamonu’ya  Derman olmak için geliyoruz. Bizim üzerimizden hesap yapanlar bilsin istedik.”