Devrekani Belediyesi'nde YAS

Devrekani Belediye Başkanlığı’nda 24 yıl görev yapan Şahin Karakaş (53), yakalandığı amansız hastalığına yenildi.

Şahin KarakaşVefatı ilçede büyük üzüntü yaratan Şahin Karakaş dün son yolculuğuna uğurlanırken, Belediye Başkanlığı önünde tören yapıldı. Tören sırasında mesai arkadaşları ve Devrekanililer gözyaşlarına hakim olamadılar.

Cenaze töreninde yaptığı konuşmasda gözyaşlarına hakim olamayan Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu mesai arkadaşı için şunları söyledi:

“Devrekani Belediyemize bir fiil 24 yıl hizmet verdi. Bu süre zarfında son yıllarda yakalandığı amansız hastalığına da yenik düştü. Belediye Başkanlığı ve Devrekanililer olarak üzüntümüz çok büyük. Belediyemize de emeklilik başvurusunda bulunmuştu. Emekliliğini göremeden kaybettik. Bu yüzden de iki türlü üzüntülüyüz. İşini severek yapan, çalışmalarını başarılı sürdüren bir kardeşimizi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Şahin Karakaş’ı hiç bir zaman unutmayacağız. Kendisine Allah’tan rahmet diliyor, mekanının cennet olmasını temenni ediyorum. Ailesine, yakınlarına ve bizlere de Allah’tan sabırlar diliyorum.”

Hikmet Karakaş’ın oğlu, İsmail ve Seçil Karakaş’ın babaları, Fazlı Eleren’in kayınbiraderi, Kurtşeh Mahallesi’nde ikamet eden Devrekani Belediyede Başkanlığı çalışanı Şahin Karakaş’ın cenazesi öğle namazı öncesinde Merkez Çarşı camiine getirildi. Burada öğle sonrası kılınan cenaze namazının ardından Devrekani’de Vakıf’ta bulunan aile mezarlığına büyük katılımla birlikte defnedildi.

Merhuma rahmet, Devrekani Belediye’sine, Devrekanililere, ailesine, dost ve tanıdıklarına da başsağlığı dileriz. CM