Devrekani YEG’ten Bursa gezisi

Devrekani Yerel Eylem Grubu Derneği, kırsal kalkınma projeleri kapsamında, Halk Eğitim Merkezi Dokuma Kursiyerleri için Bursa’ya teknik gezi düzenledi.

Devrekani Yerel Eylem Grubu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Gül Banu Çiçek Bideci konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Leader projesi kapsamında, kursiyerlerin bilgi, beceri ve deneyimlerini artırmak için düzenledikleri gezi programlarına bir yenisini eklediklerini ve Bursa Tekstech (Bursa İplik Brode Tekstil Aksesuarları Nakış İşleme ve Kumaş Baskı Teknolojileri) Fuarı’na katıldıklarını söyledi.

Fuar alanında açtıkları stantla kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdiklerini belirten YEG Başkanı, bu gezi için kendilerine destek sağlayan Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu Başkanı İsmail Tiftik’e , Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç’a, Devrekani Halk Eğitim Müdürü Zeki Gökgöz’e, kursiyerleri ile bire bir ilgilenen Dernek Uzmanı Gizem Çamcı’ya ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na teşekkür ettiğini vurguladı.

 

Ünal Veyisoğlu