Devrekani’de iki liste çarpıştı

Tosya’da başkan değişmedi

CHP ilçe kongreleri önceki gün Tosya, dün de Devrekani kongreleriyle devam etti.
Partinin iki milletvekili Tacettin Bayır ve Osman Budak’ın da katıldığı Tosya kongresinre mevcuk başkan İsmail Okuducu yeniden seçildi.
Dün Devrekani’de yapılan kongrede ise iki liste çarpıştı; ilçe başkanlığına mevcut başkan Mustafa Mütevelli’yi alteden Turan Aygün seçildi.
TOSYA KONGRESİ
Cumhuriyet Halk Partisi Tosya İlçe Teşkilatı olağan genel kongresini yaptı.
Belediye Düğün Salonunda yapılan kongreye CHP Milletvekilleri Tacettin Bayır, Osman Budak, CHP Kastamonu İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri, delegeler ve partililer katıldı.
Divan kurulunun oluşturulmasının ardından gündemde yer alan maddeler okundu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından hesap cetvelleri okunarak delegelerin onayına sunuldu. İlçe Başkanı İsmail Okuducu selamlama konuşması yaptı. Katılımcılara hoş geldiniz dileklerini ileten Okuducu katılımlarından dolayı teşekkür etti.
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’da kongrede bir konuşma yaptı. Kendisinin aynı zamanda bir Kastamonu milletvekili olduğunu ifade eden Bayır seçimlerden önce Tosya’ya geldiğinde Devrez Çayı’nda meydana gelen felaket ile ilgili aldıkları talepleri Orman ve Su İşleri Bakanı tarafından cevaplanması istemiyle soru önergesi verdiklerini ve henüz cevap verilmediğini söyledi. Kapılarının bütün Tosyalılara açık olduğunu belirten Bayır; “Daha çok çalışarak Tosya’da oyumuzu artırabiliriz” dedi.
Kongrede konuşan CHP Antalya Milletvekili Osman Budak ise bir daha ki seçimlere daha iyi çalışarak ve halkın teveccühünü kazanarak başarılı olabileceklerini söyledi. Dilek ve temennilerin ardından İsmail Okuducu’nun tek liste ile katıldığı seçimler yapıldı.

DEVREKANİ KONGRESİ

Divan başkanlığını İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı’nın yaptığı Devrekani İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Mustafa Mütevelli ile Turan Aygün’ün listeleri çarpıştı.
CHP’nin önceki dönem milletvekili adayı olan Hasan Baltacı ve Küre eski belediye başkanı Ahmet Demirtaş’ın da katıldığı kongrede 28 oy alan Turan Aygün, 12 oyda kalan Mustafa Mütevelli’yi geçerek yeni ilçe başkanı oldu.
CHP ilçe kongreleri bugün Küre ve Daday, yarın ise Ağlı ve Seydiler kongreleriyle devam edecek.