Devrekanili mühendis tinerci kurbanı

  • İTÜ’den geçtiğimiz yıl mezun olan Devrekanili elektrik mühendisi 23 yaşındaki Halit Ayar, İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki durakta arkadaşıyla oturduğu sırada iki tinercinin bıçaklı saldırısına uğradı. Ayar, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polisin olayla ilgili gözaltına aldığı iki kişi tutuklanırken, Ayar ise dün İstanbul’da toprağa verildi.

 

Devrekanili elektrik mühendisi 23 yaşındaki Halit Ayar, İstanbul Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi’nde durakta oturduğu sırada bıçaklanarak hayatını kaybetti.

Olay cumartesi gece saatlerinde Tünel tramvay durağında meydana geldi. İTÜ elektrik mühendisliği bölümünden bu yıl mezun olan 23 yaşındaki Halit Ayar, iki arkadaşıyla birlikte İstiklal Caddesi’ne geldi. Şişhane Metro İstasyonu çıkışında bir süre arkadaşlarıyla oturan Ayar’ın yanına yanaşan kişiler, gençlerden para istedi. Olumsuz yanıt alınca da bıçakla saldırdı. Olayda Halit Ayar ve yanındaki arkadaşı bıçakla yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Ağır yaralı Ayar, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaralı arkadaşının ise tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

İHA’ya konuşan görgü tanığı bir kişi olayı şöyle anlattı :

“3 arkadaş durakta oturuyordu. İki kişi gelip para istedi. Gençler vermeyince bıçakla saldırmaya başladılar. Bir tanesine bir şey olmadı. Diğerinin koluna vurmuşlardı, diğer çocuğun da göğsüne bıçağı sokmuşlardı. Ben geldiğimde çocuk yüz üstü yatıyordu. Baktım kimse bir şey yapmıyor ben de önlüğümü çıkarıp tampon yapmaya başladım, kanamayı durdurmaya çalıştım. Sonra ambulanslar geldi, polisler geldi. İki arkadaş da aşağı doğru kaçtı. Onları aramaya çıktılar. Sonra ambulans gelip yaralıyı alıp gitti. Saldırganlar iki kişiydi. Biri uzun, biri kısa boylu. Biri bıçaklıydı. Birinin elinde de şişesini kırmıştı, elinde kırık şişe vardı”

İKİ TUTUKLAMA

Olay sonrasında geniş çaplı bir araştırma başlatan polis, olaya karışan iki kişiyi gözaltına aldı. Tinerci oldukları öğrenilen zanlılar sorguları sonrasında çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Devrekanili olan Halit Ayar’ın cenazesi dün İstanbul Emirhan Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Reşitpaşa Camii mezarlığında defnedildi.