Din eğitimine Sevim eleştirisi

  • Saadet Partisi’nin 3. Olağan Kongresi Cumartesi günü yapıldı. İl Başkanı Av.Hamit Serdar Yılmaz, yeniden il başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi. Kongreye katılan Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı hemşehrimiz Abdullah Sevim, yaptığı konuşmada okullardaki din eğitimi ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi Dersiyle ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

 Sevim, “Okullarda okutulan uydurma dersle bu ülkede Müslümanlığı öğretemezsiniz. Camilerde de anlatılmıyor. Peki, bu millet dinini nereden öğrenecek? Cemaatten öğrenecek, tarikattan öğrenecek. Ama öğrendiği din, tarikatın dini olacak, cemaatin dini olacak. Allah’ın dini olmayacak. Bu FETÖ hadisesinin temelinde insanlara Müslümanlığın doğru öğretilmemesi yatıyor.. Bundan emin olun” dedi.

 

Saadet Partisi (SP) Kastamonu İl 3. Olağan İl Kongresi cumartesi günü Kuzeykent Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleşti.  Tek liste ile yapılan kongrede mevcut başkan Av. Hamit Serdar Yılmaz güven tazeledi.

Genel Başkan Yardımcısı olan İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim  ve Saadet Partisi Bölge Sorumlusu Mustafa Balta da genel kurula katılarak birer konuşma yaptı.

Yeniden il başkanlığı görevine seçilen Av.Hamit Serdar Yılmaz, AK Parti’yi kin ve nefretle eleştirmediklerini, doğrunun olması ve güzel bir hayat sürmek için eleştirdiklerini söyleyerek, şunları söyledi:

“Ülkemizin her noktasında işveren ile işçinin arası kötü. Memur ile amirin arası kötü. Öğretmen ile öğrencinin arası kötü. A’dan Z’ye nereyi tutsak hepsi elimizde kalıyor. Şuan da devasa hastaneler yapılıyor olması, bu ülkenin ileriye gittiğini göstermez. Devasa adliyelerin yapılması bu ülkenin ileriye gittiğini göstermez. Yollar bu ülkenin ileriye gittiğini göstermez. İleri gidildiğini gösteren sadece üretimdir. Kastamonu’da bile yüzbinlerce insanın birbirine hukuki ihtilafı var. Adliyenin büyümesi demek, millet içerisindeki problemlerin büyümesi demektir. Hastanelere baktığımızda devasa hastaneler yapıldı. 2000’li yıllardan sonra Ak Parti’nin iktidarlığı döneminde genetiği değiştirilmiş organizmalarla bu millet zehirlenmeye başladı. Halen daha devam ediyor. İnsanların aklına, hayaline gelmeyecek hastalıklar müptela edildi. Şuan ki devasa hastaneler bile insanların rahatsızlıklarını çözmeye yetmiyor” dedi.

MUSTAFA BALTA

Saadet Partisi Bölge Sorumlusu Mustafa Balta ise konuşmasında teşviklerle ilgili görüşlerini dile getirirken şöyle dedi:

“Erzurum’a gittim, bütün araziler boş yatıyor. İnsan seviyesinde ot var, saman ithal ediyoruz. Bizimkiler Sudan’da tarım yapmak için arazi kiralamışlar. Nijerya’da hayvancılık yapmak için mera kiralamışız. Kim kandırdı bunları. Bir şey daha söyleyeyim “teşvik veriyoruz” diyorlar. Doğru söylüyorlar teşvik ediyorlar. Peki nasıl teşvik. Samanı ithal ediyoruz. Çünkü teşviki araziye veriyorlar. Kaç dönüm araziniz var. Dönümüne şu kadar para. Erzurumlu da İstanbul’da oturuyor. Binlerce dönüm arazisi var. Parayı veriyor, orada yiyor. Yahu kardeşim teşvik ürüne verilir ürüne. Ürün olmadan verilmez, verilirse üretim olmadan teşvik verilmiş olur. Bundan da herkes zararlı çıkar”

ABDULLAH SEVİM

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul İl Başkanı hemşehrimiz Abdullah Sevim, kongredeki konuşmasında şu anki tabloya bakıldığında, ülkeyi kendileri de yönetiyor olsalar “arkadaş biz bu işi beceremiyoruz. Bu işi bizden daha iyi yapacak olan varsa buyursun gelsin” denilmesi gerektiğini söyledi.

Kavga etme derdi içerisinde olmadıklarını söyleyen Abdullah Sevim, “Şu anda ülkemizin en önemli sorunlarından birisi kutuplaşma. Maalesef ülkemiz kutuplaştırıldı. Kimin kutuplaştırdığı önemli değil ama kutuplaştığımız kesin. İnsanlarımızın birbirlerine karşı ön yargıyla baktıkları kesin. Saadet Partililer olarak Ak Parti’nin de, CHP’lilerin de, HDP’lilerin de, MHP’lilerin de, Büyük Birlikçilerin de, Hüda-Par’lıların da kardeşiyiz. Eğitim hayatımız felç olmuş. Bu sistemde adam mı yetişir sanıyorsunuz. 15 senedir bu ülkeyi bu arkadaşlar idare ediyor. Madem yapamıyorsunuz bırak git. İşi ehline teslim et. Bak burada milli görüş var. Biz elimize ne zaman imkan geçtiyse gerek yerel yönetimlerde olsun, gerek hükümet idaresinde olsun ülkemiz için problem vermedik, tam tersine problemleri çözdük” dedi.

Terör konusuna da değinen Sevim, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Terörü bitirmek istiyor muyuz? O zaman önce terörün ekonomik sebepleri var, bunları ortadan kaldırmak zorundayız. Kaybedecek bir şeyi olmayan insan her şeyi yapabilir. Şu an da terörist diye ifade edilen, dağa gitmiş olan insanların hayatını inceleyin. Bu insanların kaybedecek bir şeyi yoktur. Bu ülkede Cumhuriyet, etnik yapıları yok sayarak kurulmuştur. Kürde diyor ki, “sen Türk’sün”. Adam “hayır ben Kürdüm” diyor. Erbakan hocamız ‘Sen Kürt çocuğuna her gün sabah okula geldiğinde Türk’üm, doğruyum, çalışkanım’ dedirtirsen, o Kürt çocuğu da içinden der ki, ‘o halde ben de Kürdüm daha doğruyum, daha çalışkanım’ der. Böylece o çocuğu provoke etmiş olursunuz. Gelin bundan vazgeçin’ dediği için ceza aldı biliyorsunuz. Din Kültürü Ahlak Bilgisi Dersi diye okullarda okutulan uydurma dersle bu ülkede Müslümanlığın doğrusunu öğrenemezsiniz. Camilerde de anlatılmıyor. Peki, bu millet dini nereden öğrenecek. Cemaatten öğrenecek, tarikattan öğrenecek ama öğrendiği din, tarikatın dini olacak, cemaatin dini olacak. Allah’ın dini olmayacak. Bu FETÖ hadisesinin temelinde ne yatıyor biliyor musunuz. FETÖ hadisesinin temelinde bu ülkedeki insanlara Müslümanlığın doğru öğretilmemesi yatıyor. Eğer bu ülkede yaşayan insanlar Müslümanlığı doğrusunu bilselerdi FETÖ’cü olamazlardı. Müslümanlığın doğrusunu öğretmedikçe çok FETÖ’cülerle karşılaşacaktır bu ülke. Bundan emin olun.”

YENİ YÖNETİM

Olağan kongrede Hamit Serdar Yılmaz başkanlığındaki Yönetim Kurulu üyeliklerine Akif Yalçın, Ahmet Toylan, Enes Tunçer, Hasip Yazıcıoğlu, İlyas Ak, İlyas Özmen, İsmail Korkmaz, Mehmet Kocaoğlu, M. Emin Arslan, Murat Tansever, Mustafa Büyan, Mustafa Çukurkol, Nihat Yazıcıoğlu, Ramazan Öteleş ve Şemun Kaya seçildi. İl Disiplin Kurulu Asil üyeleri Uğur Özdemir, Selçuk Erbil, Kadir Yalçın, Şükrü Oğuz ve Ziya Yılmazer olurken, Büyük Kongre Asil üyeleri ise Hamit Serdar Yılmaz, Mehmet Kemal Demirkıran, Mehmet Torun, Nihat Yazıcıoğlu, Nihal Büyan ve Mevlude Şık oldu.

CENGİZ MUHZİROĞLU