Doğa Kültür Köyü’nde yeni projeler yolda

Öğretmenevinin kullanımındaki  alanda gölet etrafında açık hava düğün alanı oluşturulacak.

İncelemelerde bulunan Genel Sekreter İbrahim Çenet, yeni yapılan stadın da buraya bambaşka bir hava ve canlılık katacağını söyledi.

 

 

İl Genel Sekreteri İbrahim Çenet, “Doğa Kültür Köyü ve Spor Kompleksi”nde incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim İl Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu,İl Özel İdaresi Yardımcıları Nida Sinsi,H.İbrahim Sanık ve Kısım Müdürlerinden İbrahim Sağlık ve Tuncay Sönmez’in eşlik ettiği incelemede Genel Sekreter Çenet’e tesisler hakkında bilgiverildi, planlanan projeler üzerinde görüş alışverişi yapıldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet, Doğa ve Kültür Köyü’yle ilgili şunları söyledi:

“Şehit Şerife Bacı Öğretmen Evi’ni de kapsayan Doğa ve Kültür Köyü’nün şehrin yanı başında bulunduğunu, Ilgaz Dağı’nın, Karaçomak Barajının huzur verici güzelliğini izleyebileceğiniz muhteşem bir tesis. İçinde Tosya Bağ evi, Bezir yağ değirmeni, ahşapcami, Kulelikonak, serender gibi yerel sembol yapıların yanı sıra yeni yapılan stadyum da buraya bambaşka bir hava ve canlılık katacaktır.

Hem kültürel hem de doğal güzellik olarak eşsiz bir öneme ve konuma sahip tesisimizde yapılacak yatırımlarla bu tesisimizin turizm cazibe merkezlerinden biri olması için Özel İdare olarak çalışmalarımız ve yatırımlarımız sürecektir.

Öğretmenevi olarak ilimize gelenlere çok iyi bir şekilde hizmet veren tesisimiz hakkında bizi bilgilendiren ve iyi dilekleriyle bize hayırlı olsun temennilerinde bulunan Paydaş kuruluşumuz Milli Eğitim İl Müdürümüz Cengiz Bahçacıoğlu’na teşekkür ediyorum.”

Milli Eğitim İl Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu da şunları söyledi:

“Genel Sekreterimizin ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür ediyor bu vesile ile yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum. İçinde bulunduğumuz komplekste yer alan ve müdürlüğümüz tarafından ‘Şehit Şerife Bacı Öğretmen Evi’ olarak işletmeye açılan tesiste 60 yataklı otel ve restoran bulunuyor. Tesisimiz ayrıca sosyal etkinlikler için kullanılmaya son derece müsait bir yapıya sahiptir. Salgın dolayısı ile sosyal etkinliklerde istenen sosyal mesafe ve açık hava kriterleri tesisimizin önemini bir kat daha arttırmıştır.

Yeni döneme uygun olarak göletimizin etrafında oluşturacağımız açık hava düğün alanı ve içindeki yürüyüş yolları ilimizin en gözde ve sağlıklı sosyal faaliyet alanından biri olacaktır. Bunun için İl Özel İdaremize ve Kastamonu Belediyesine yapmış oldukları katkıları için teşekkür ediyoruz.”