Doğan Ünlü: “Hastanenin eksiği yok”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, partilerine ait “AK Kastamonu” adlı sosyal medya hesabı üzerinden bir canlı yayınla gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İnandıkları yolda 2023 hedeflerine yürüdüklerini söyleyen Doğan Ünlü, salgın süreci, hastanelerin durumu noktasında açıklamalarda bulunurken, hedefinde ise yine CHP vardı.

Doğan Ünlü’nün açıklamaları şöyleydi:

“Salgının ne kadar süreceği henüz bilinmiyor. Karamsarlığa kapılmadan, rehavete düşmeden, uygulanabilir ölçüde bir yönetim anlayışıyla hareket ederek süreci yürütüyoruz. Ekonomik yönden çok güçlü ülkelerin dahi bu dönemde sıkıntıya düştüklerini, sağlık alt yapılarının da ne denli yetersiz olduğuna hep beraber şahit olduk. Bu süreçte dünyanın en güçlüsü diye gördüğümüz ülke insanlarının ölüme terk edildiğini gördük. Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, göstermiş olduğu çalışmalar sayesinde, geldiğimiz noktayı çok iyi bir şekilde getirdik inşallah bundan sonra da o şekilde devam edeceğiz.

“HASTANEDE HİÇ BİR EKSİK YOK”

Korona virüs sürecinin başlangıcından itibaren önceki valimiz ve şimdiki valimizin koordinasyonunda, tüm kurumlarımızın iş birliği içerisinde güzel çalışmalar yürütüldü, yürütülmeye devam ediyor. İlimizde de AK Parti hükümetinin sağlık alanında yapmış olduğu çalışmalar sayesinde son derece modern bir hastaneye sahibiz. Allah’a şükürler olsun, birilerinin yalan yanlış konuştukları gibi değil, biz bu süreç içerisinde hastanemizde ekip, ekipman, tıbbi malzeme konusunda hiçbir eksiklik yaşatmadık. Dışarıdan bazıları konuşuyor, ekip ekipman yok gibi, şükürler olsun 9 aylık süreçte ilimizde tüm vatandaşlarımıza gerek korona virüse yakalanan gerekse diğer hastalarımızın tamamına hizmet vermeye devam ediyoruz.

“REHABİLİTASYON YEDEKTE TUTULUYOR”

Sürecin olumsuzluk yönlerini de düşünerek devlet hastanemiz pandemi hastanesi olarak devam ederken aynı zamanda fizik tedavi rehabilitasyon hastanemiz yedekte tutuluyor. Yine AK Parti döneminde yapılan ilçe devlet hastanelerimizin hepsi yeni, bunlar da hazır bir şekilde tutuluyor. Herhangi bir olumsuzluk halinde bunları da kullanabilecek durumdayız.

“KAMU BİNALARI VE KYK YURTLARI DA HAZIR”

Kamu binalarımız var, Kredi Yurtlar Kurumu binalarımız hazır bir şekilde tutuluyor. Bugüne kadar bunlara ihtiyaç duyulmadı, inşallah duyulmaz, duyulduğu halde de hastalarımızı tutabileceğimiz kamu binalarımız, hastanelerimiz mevcut. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşanmadı. Süreç içerisinde zaman zaman sağlık personelinin yetersiz olduğuyla ilgili bize eleştiriler de gelse de biz Sağlık Bakanlığımızca 2020 yılı içerisinde Kastamonu Sağlık Müdürlüğü’ne birçok sağlık personeli alımı gerçekleştirdik. İnşallah yeni bir süreç daha yaşıyoruz. Bakanlığımızla sürekli de istişare ediyoruz, geçtiğimiz günlerde de bakan yardımcımızı ziyaret ettiğimizde Kastamonu’ya en üst düzeyde sağlık personelinin yeniden kazandırılmasıyla ilgili taleplerimizi ilettik. Ocak ayı itibariyle de yeni sağlık personellerimizi ilimize kazandırmış olacağız. Bizim en iyi yaptığımız şeylerden birisi de solunum cihazını kısa bir süre içerisinde ülke olarak üretebildik, bu da ülkemiz adına büyük kazanımdı. Bundan ilimiz de faydalandı.

 

“YOĞUN BAKIM KAPASİTESİNİ ARTIRDIK”

Yoğun bakım kapasitemizi de arttırdık. Bu süreç içerisinde sağlık çalışanlarımızın da gayretli, özverili çalışmalarını göz ardı edemeyiz, onlara teşekkür ediyoruz, Allah hepsinden razı olsun. Sağlık çalışanlarımızı gece gündüz demeden bu süreçte hastalarımızı iyileştirme adına çaba ve emek sarf ettiler. Buradan hepsine şükranlarımızı sunuyoruz, her zaman yanlarında olduğumuzu da bilmelerini istiyorum.

“BALLIDAĞ’IN VARLIĞININ DEVAMI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK”

“Ballıdağ 66 yıllık hastane olması hasebiyle ve ekonomik ömrünü tamamlamış, depreme dayanıklı bir bina olmadığı gerekçesiyle hizmete ara veren bir hastane. Biz bu süreçte hastanenin varlığının devam etmesi konusunda AK Parti olarak elimizden geleni yaptık. Belki bunu yapmamış olsaydık; bugün orada nasıl eski devlet hastanemiz ekonomik ömrünü tamamladığı için bugün yıkıldı, sadece yerinde arsa var, bugün Ballıdağ’da hastanenin varlığı devam ediyorsa bu bizlerin bu sürece dahil olması ve katkılarımız sayesinde gerçekleşti. Buranın mülkiyeti Orman Bakanlığı’na ait. Süreç içerisinde buraya yatırım yapma talebinde bulunan yatırımcıların olduğunu anladığımızda biz buranın bir an önce ihaleye çıkmasıyla ilgili sürecin takipçisi olduk ve hızlandırdık. Kastamonu’muza kazandırılmasıyla ilgili yoğun çaba sarf ettik. Gerçek amacının dışında ihaleye çıkmaması gerektiğini de ifade ettik. Bugün ihaleye çıkış amaçlarından birisi sağlık alanında yapmak şartıdır, son derece önemli bir konuydu. 14 Aralık itibariyle de ihale gerçekleşti. AK Parti olarak milletvekillerimizle beraber sürecin tamamen içindeyiz. Tüm teşkilatımızla beraber Ballıdağ’ın hayata geçirilmesiyle ilgili elimizden gelen tüm çabayı gösterdik. Yatırım yapmak için ihaleyi alan Cengiz Aygün Bey’e de buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

“2021 BAHARINDA ÇALIŞMA BAŞLAYACAK”

“Bu hastanenin inşallah 2021’in ilk baharında yapım çalışmalarına başlayacağının müjdelerini kendisinden aldık. Hayırlı uğurlu olsun. Yapılması düşünülen alanlarla ilgili görüşmelerimiz de oldu, burada göğüs hastalıklarıyla ilgili bir bölümün olacağını, KOAH hastalarının tedavisinde buranın kullanılacağını, daha kapsamlı bir sağlık merkezi konumundan hareketle Türkiye’ye örnek bir sağlık tesisi yapacaklarını ifade ettiler. Burada yapılacak yatırımla ilgili AK Parti olarak her zaman yatırımcımızın yanında olduğumuzu da ifade ettik. Yaklaşık 100-150 milyon gibi yatırım yaparak hayata geçireceği projenin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

“UĞURLU’NUN RUHSATINI 4 KERE UZATTIK”

“Uğurlu Hastanesi’yle ilgili AK Parti olarak 4 defa ruhsatı uzattık. Şu anda faaliyet göstermeyen bir hastanenin ruhsatı 4 defa uzatıldı, belki de Türkiye’de örneği de yoktur. Geçmiş olduğumuz dönemdeki süreçte 2 defa da ihaleye çıkarıldı. İhalelerde alıcı olmadı. Bu süreçte de yatırımcılarla sürekli irtibat halindeyiz. Yatırımcılarla görüşüyoruz, teşvik ediyoruz, elimizden gelen destek ve çabayı göstereceğimizi, her zaman yanlarında olacağımızı da belirtiyoruz. 13 Ocak’ta ihalesi gerçekleştirilecek. Yatırımcılar tarafından alınarak özel hastane olarak hizmete girmesini arzu ediyoruz. Destekçi olacağımızı ifade ediyoruz.”

“SAĞLIKTA BÖLGENİN LİDERİ OLACAĞIZ”

“Sadece 2020 yılı içerisindeBozkurt ve Cide devlet hastanelerinin inşaatları devam ediyor. Küre’nin temelini attık. AğlıTSM’nin yapına başladık. Doğanyurt’ta başladık. Merkezde ise Mehmet Akif ve Olukbaşı 112 istasyonlarını tamamladık. Tüm ilçelerimizdeki devlet hastanelerimizi yenileyeceğiz. Abana ve Çatalzeytin devlet hastanelerimizin proje çalışmaları yürütülüyor. Önümüzdeki süreçte de bu çalışmaları tamamlayarak o ilçelerimize de hastanelerimizi kazandırmış olacağız. Kastamonu’yu bölgede sağlık merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Bunun başlangıcında hastanemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüştürüldü. Bunu daha da geliştireceğiz, güçlendireceğiz. İlimizle ilgili bizim bir hayalimiz var. Sağlık alanında hedeflerimiz var. İlimizin sağlık alanında en üst seviyeye çıkmasıyla ilgili çaba ve gayretlerimiz var.Eğitim Araştırma Hastanemizin içinde bulunduğu, yapmayı düşündüğümüz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemizin içinde bulunduğu, Ağız Diş Sağlığı ve 112 Acil İstasyonu’nun içinde bulunduğu, Tıp Fakültesi Morfoloji binasının da içinde bulunduğu bir sağlık kompleksi çabamız var. Ballıdağ ve Uğurlu hastanesiyle birlikte bölgesinde lider bir konuma geleceğiz.Biz bunları yaparken birilerinin canı sıkılıyor olabilir, ama onların canlarını sıkmaya, onları üzmeye devam edeceğiz.”

KASTAMONU’DA İKİ YALANCI VAR”

“Kastamonu’da iki yalancı var, ikisi de CHP zihniyetinin ürünü, ikisi uç kısımda siyaset yapma anlayışı içerisindeler. Bunlara gereken cevabı milletimiz sandıkta verecektir. Aslında bunlara bir ödül de vermek gerekiyor. İkisi yalanı gerçek olarak konuşan bu iki insana bu başarılarından dolayı da ödül vermek gerekiyor. Kastamonu şivesiyle de, anlamazlar ama ‘Yalanı essah gibi konuşuyor’ derler bizde. Bunlar yalanı gerçekten essah gibi konuşuyorlar. Bunu yapmaya da utanmadan devam ediyorlar. Biz milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Onlar kendi yalanlarına inanmaya ve birilerini kandırmaya çalışmaya devam etsinler.”