Doğan Ünlü: “İkinci askeri birlik için çalışıyoruz”

  • AK Parti İGM Grup Toplantısı’nda konuşan İl Başkanı Doğan Ünlü, ikinci bir askeri birliğin Kastamonu’ya getirilmesi için çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Ünlü, Tıp Fakültesi Morfoloji binasının ise 2021 yılının ilk yarısında tamamlanacağını ifade etti.

 

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, partisinin İGM üyeleriyle bir araya geldiği grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’a yaptıkları ziyarete değinen Doğan Ünlü, “Ziyaretimizin sebeplerinden birisi İl Özel İdaremize ek ödenek sağlanmasıydı. Bu yöndeki taleplerimizi ilettik. Bu konuda destek olacaklarını ifade ettiler. Bu gelecek olan ödenekle ilçelerimize daha fazla hizmet yapmış olacağız. Yine Tıp Fakültesi Morfoloji binası için de taleplerimiz oldu. Bununla ilgili talimatlarını verdiler. Morfoloji binası için ilk ödeneğimiz yakın bir zamanda geliyor. Yaklaşık 24 milyon TL’lik bir yatırım. Bu yatırımın ödeneğinin bir kısmı 2020 yılı içerisinde, bir kısmı 2021 yılı içerisinde sağlanarak en geç 2021’in ilk yarısında inşallah Morfoloji binamız bitmiş olacak. öğrencilerimiz şu anda Ankara’da eğitim-öğretim görüyorlardı. Bu yıl üniversitemiz içinde farklı binada birinci sınıf öğrencilerimiz eğitime başlayacaklar” dedi.

Gölköy Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda uzman erbaşların eğitimine bir süre ara verildiğini hatırlatan Doğan Ünlü, “Yaptığımız son görüşmeler neticesinde önümüzdeki günlerde uzman erbaşların eğitimine tekrar başlanacak. Bunun yanında Gölköy’de ikinci bir ayrı birliğin gelmesi için de mücadelemiz devam ediyor. O da yakın süreçte sonuçlanırsa, Kastamonu’muza önemli bir birlik daha kazandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Tüm kurumların aktif olarak çalışması gerektiğini de söyleyen Doğan Ünlü, “Kurumlarımızın hassasiyet içerisinde çalışma yapmasını bekliyoruz. Onların destekçiyiz, destek oluyoruz. İnşallah yeni Valimiz ile birlikte, tüm kurumlarımızla birlikte Kastamonu’yu daha iyi noktaya getiririz. Önemli konularımızdan biri de Koronavirüs süreci. Özellikle bayram öncesi ve bayram sürecine baktığımızda insanların memleketlerine, ilçelerine, köylerine geldiklerini gördük. Bu zaman dilimi içerisinde yapılan uyarılara ve alınan tedbirlere riayet edilmediğine üzülerek şahit oluyoruz. Bu durumda bizi üzüyor. Son dönemde baktığımızda ilimizde de vaka sayılarında da artış gözlemleniyor. Bu artıştan dolayı ileriye dönük daha çok dikkat etmeliyiz. Gurbetçilerimizden de ikametlerini Kastamonu’ya almalarını istiyoruz. Yaz mevsiminde ilimize memleketlerine geliyorlar. Daha iyi bir hizmet alabilmeleri için birinci adreslerini köylerine, ilçelerine aldırırlarsa seviniriz. Çalışan hemşehrilerimiz için zor olabilir ama emekli hemşerilerimiz bunu yaparsa memleketlerine daha iyi hizmet gelmesinde yardımcı olmuş olurlar. Hemşerilerimizden ikametlerini almalarını da rica ediyoruz” dedi.

Uçak seferlerinde doluluk oranlarında artış olduğunu da söyleyen Ünlü, “İnşallah bu artış devam eder. Son aldığımız verilere göre iyi bir seviye geldik. Daha iyi seviye gelip, seferlerin sürekli hale gelmesi önemli. Tüm hemşerilerimizden destek istiyoruz” dedi.