“Doğru adımlar atmışız”

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Mustafa Çapanoğlu, 2018-2019 sezon hazırlıkları çerçevesinde Kastamonu’da gerçekleştirdikleri 1.Etap kamp çalışmalarında bir haftayı geride bıraktıklarını, bu süre içerisinde gördükleri tablodan da oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

Yeni takım kurarken en önemli kuralın aile ortamının oluşturulması olduğunu söyleyen Teknik Direktör Çapanoğlu, şu anda bunun gerçekleştiğinin sinyallerini aldıklarını ifade etti.

Transferde doğru adımlar attıklarını ve bunu da takım içerisindeki uyumdan net bir şekilde gözlemlediklerini söyleyen Mustafa Çapanoğlu, “Transferi yaparken doğru adımlar atmışız. Akıllı, karakterli oyuncuları bir araya getirmişiz. İnanılmaz güzel bir aile ortamı sağlanıyor şu anda. Şu anki görüntü inanılmaz güzel. Çalışmalardaki en büyük sevincimiz bu. Çünkü bir aile ortamını yakalayamazsak, istediğimiz kadar iyi takım kuralım, büyük paralar harcayalım başarılı olamayız. Aile ortamını yakalayıp, birlikteliği sağlayabilirsek, normal bir takım bile kurmuş olsak bir çok engelin üstesinden gelebiliriz. Şu anki görüntü, bu takımla iyi işler yapabileceğimizi göstermektedir” diye konuştu.

Kadronun alternatifli ve kaliteli isimlerden oluştuğunu ve forma savaşının da en üst seviyede olacağını söyleyen Mustafa Çapanoğlu, “Kadromuza çok iyi isimleri dahil ettik. Böylece takımdaki her oyuncu alternatifli bir kadronun oluştuğunu görüyor. Formayı giyebilmek adına da büyük bir mücadele ortaya konulacağını söyleyebilirim” dedi.