Dört yanı okullarla çevrili sürücü eğitim alanı!

Sürücü kurslarının eğitim alanının Kuzeykent’teki 4 okulun ortasında kalmasına veliler tepki gösteriyor.

Sürücü eğitimlerinin okul giriş ve çıkış saatlerinde sürmesinin bir kazaya neden olacağı endişesini yaşayan veliler, bu konuda verdikleri dilekçelerin dikkate alınmadığını vedurumu değiştirmediğini kaydediyorlar.

Kuzeykent’teki yapılaşma sonucunda sürücü kurslarının eğitim alanının zaman içinde 4 okulun ortasında kalmasına veliler tepki gösteriyor. Velilere göre bölgede özellikle okul giriş ve çıkış saatlerinde trafik kazası yaşanma riski yüksek.

Gazetemize iletilen veli mektubunda, okul idarelerinin de ilgili kurumlara sorunu aktardıkları ancak sonuç alınamadığı kaydediliyor.

“Kastamonu’da bulunan tüm sürücü kurslarının eğitim alanı;binek ve ağır vasıta tüm araçlar için son açılan okullar ile beraber “okullar bölgesi” halini alan Kuzeykent İlkokulu, Behiye Barut Anaokulu, Tema Koleji, Özlem Burma Meslek Lisesi’nin yer aldığı bölgenin ortasında kaldı.Sürücü adayları okulların giriş ve çıkış saatlerinde o bölgede küçük çocuklar için adeta tehlike saçıyor.

Veliler konuyu okul müdürlüklerine aktarmalarına ve okul idareleride valiliğe dilekçe yazmalarına rağmen sonuç alamadılar. O bölgede çocuğu olan bizler bu durumdan tedirginiz.Bir çocuğumuzun başına birşey geldikten sonra alınacak kararların bir anlamı olmayacak.”