Drone’la tanıştı

Çatalzeytin Sarıkonak’ta hayvan otlattığı esnada hayatında ilk kez gördüğü drone’a gösterdiği tepki sosyal medyada trend olan Hasan Demir, kendisini şaşkınlığa düşürüp korkutan günün modası uçan aracı uzun uzun inceledi.

 

KÖYÜNDE İNEKLERİNİ OTLATIRKEN İLK DEFA DRONE İLE KARŞILAŞAN VATANDAŞIN TEPKİSİ SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNE OTURDU. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)

Köyünde ineklerini otlatırken ilk defa drone (Uçan göz) ile karşılaşan hemşerimizin tepkisi sosyal medyanın gündemine oturdu. Drone üzerindeki kamera ise bu anları saniye saniye kaydetti.

Çatalzeytin ilçesine Kurban Bayramı ziyaretine gelen Serkan Demirel, köy muhtarının talebi üzerine Sırakonak Köyünün tanıtımı için tanıtım filmi hazırlamaya başladı. Bu kapsamda yaylalara çıkan Serkan Demirel, drone ile çekim yaptığı esnada hayvan otlatan bir vatandaşı gördü.

Drone ile hayvanları yakından çekmek istersen hayatında ilk kez drone gören Hasan Demir’in tepkisi sonrası büyük şaşkınlık yaşadı. Yaylada hayvan otlatan Hasan Demir, üzerine geldiğini düşündüğü drone’u elindeki iple karşılık vererek yerinden kalktı ve kaçmaya başladı. Hasan Demir’in ilk kez gördüğü drone karşısında verdiği tepsi ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Sosyal medya konuşulan olay sonrası bazı vatandaşlar olaya tepki gösterirken bazı vatandaşlar ise gülümsemekle yetindi.

Olay sonrası drone ile çekim yapan Serkan Demirel, Hasan Demir’in yanına giderek drone hakkında bilgi verdi ve birlikte çekim yaptılar.

İstanbul’dan Kurban Bayramı ziyareti için Çatalzeytin ilçesine geldiğini söyleyen Serkan Demirel, “Bayramda memleketimizi ziyaret etmek imkanı bulduk. Sırakonak Köyü Muhtarı İdris Can’ın talebi üzerine köy tanıtım videosu hazırlamak için drone uçurduk. Köy genelinde bildiri yapılmıştı. İnsanların drone uçuracağımızdan bilgisi vardı. Fakat Hasan amca, bu bildiriyi görmedi veya duymadı sanırım. Hasan amcanın tarlasının üzerinde uçuş yaparken hayvanları gördük. Hayvanları yakından çekmek için alçaldığımızda Hasan amcayı orada olduğunu fark ettik. Kendisi bir anda dronedan ürktü. Bu anı da biz, arkadaşlarımızla paylaşınca hızlı bir şekilde internette yayıldı. Video biraz ilgi odağı oldu. Bizler, tepki de aldık bu video sonunda Hasan amcayı korkuttuk diye. Ama bizler, olay anından hemen 5 dakika sonra kendisinin yanına gidip durumu izah ettik. Birlikte drone inceledik. Kendisiyle birlikte uçuş yaptık. Drone’yi Hasan amcada çok beğendi. Hasan amcanın gönlünü aldık, helalliğimizi de aldık. Bizler de eğlenmiş olduk, bize de güzel bir anı olmuş oldu” dedi.