Duman’ın beklentisi aynı: Keyif veren futbol

Hayalci değil, gerçekçiyiz”

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Duman, Galatasaray karşısında iyi futbol oynamaktan başka hedeflerinin olmadığını söyledi.

Coşkulu bir taraftara karşı oynayacaklarının farkında olduklarını söyleyen Ahmet Duman, “Galatasaray’ı şehrimizde misafir etmekten gurur duyuyoruz. Galatasaray’ın gücü belli, tartışılmaz. Biz de 3. Lig’de kendi grubumuzda lider bir ekibiz. Hayalci değil, gerçekçiyiz. Ligde sergilediğimiz iyi futbolumuzu ve mücadelemizi Galatasaray karşısında da göstermek istiyoruz. Herşeyden önce izleyenlere keyif veren, iyi futbol oynamayı hedefliyoruz. Tek isteğim tribünleri dolduracak olan Kastamonulu futbol severlere ve taraftarlarımıza iyi futbol izlettirmektir. Futbolu çirkinleştirmeden Galatasaray’a karşı gereken mücadeleyi vereceğiz.Futbol sonuçta her türlü sonuca açık olan bir oyun. Biz de tabiki Galatasaray karşısından sürpriz yapmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

Sakatlığı süren Mustafa Demir ile hasta olan Uğur Yanıkdemir’in maç kadrosunda yer almayacağını söyleyen Ahmet Duman, “Bu maç öncesi hasta ve sakat oyuncularımız var. Mustafa Demir ve Uğur Yanıkdemir kadroda olmayacak. Onun dışında diğer arkdaşlarımızla oynayacağız” dedi.

Elde edilen hiç bir başarının tesadüf olmadığını da söyleyen Ahmet Duman, “Ben kendim ve takımım adına gurur duyuyorum. Bunu çok kısa zaman içinde gerçekleştirdik. Geçen sene, bundan 17 ay önce Kastamonuspor 1966’nın hiç oyuncusu yokken Bölgesel Amatör Lig’den yola başladık. Belediye başkanımız, kulüp başkanımız ve yönetim kuruluyla uyum içinde çalışmamız neticesinde geride bıraktığımız 17 aya dönüp baktığımızda hem şamiyonluk, hem ilk yarı liderliği görüyoruz. Ayrıca Ziraat Türkiye Kupası gibi önemli bir organizasyonda son 32 takım arasına, grup müsabakalarına yükseldik. Kasımpaşa’yı Kastamonu’ya getirdik. Galatasaray’ı, Akhisar’ı getiriyoruz. Çok mutluyuz. Bunlar küçümsenecek ya da tesadüf başarılar değildir. Kastamonu’nun gururudur” şeklinde konuştu.