Dünya Grubu’nda Burcu Kösem dönemi

Abanalı iş insanı Burcu Kösem, Dünya Şirketler Grubu Genel Müdürlüğü’ne terfi etti. Dünya Grubu bünyesinde 1998 yılından itibaren farklı görevlerde bulunan Kösem, 2015 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliği ile CFO’luk görevlerini sürdürüyordu.

KİMDİR?

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi MBA Programı ile yine Marmara Üniversitesi iş birliğinde Business Management Institute Lider CFO’lar Sertifika Programını tamamladı. Kadir Has Üniversitesi Eğitmenlik Sertifika Programı’ndan da ‘Danışmanlık Eğitmenlik Sertifikası’ alarak mezun oldu. 1998 yılından bu yana Dünya Grubu bünyesinde farklı görevlerde bulunan Kösem, 2015 yılında Dünya Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği ile CFO’luk görevlerini üstlendi.

Birçok gazete ve dergi de yazıları yayınlanmaktadır. Kendi alanı ile ilgili olarak çeşitli kurum, kuruluş ve üniversitelerde ‘Finansal Yönetim’ eğitimleri de vermektedir.

Demirkent Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcılığı ve İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyeliği dışında DEIK Eğitim İş Konseyi, İstanbul Ticaret Odası, Yayıncılar Birliği, KASİAD, KASKA-DER, Profesyonel İş Kadınları Derneği, Arya Women Investment Platform ile C Majör İşten Sesler Platformu’nda üyeliklerini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda da gönüllü olarak görev almaktadır. İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk annesidir.