Eczacılar iftar yemeğinde bir araya geldi

Kastamonu’da sağlık hizmeti veren eczacılar, 26. Bölge Kastamonu-Çankırı-Karabük Eczacılar Odası’nın düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi.

Oda Başkanı Şule Tüfekci, yaptığı konuşmada, Pandeminin bize yaşattığı uzun ayrılıklardan sonra sizlerle birlikte iftar sofrasında orucumuzu açmaktan bir arada olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek isterim. Ramazan ayının tüm eczacılarımıza ve misafirlerimize hayırlı olmasını diliyor ibadetlerimizin makbul, dualarımızın kabul olması dileğimle saygılarımı sunuyorum” dedi.

İftar yemeğine katılan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da, eczacıların da dahil olduğu sağlık ordusunun pandemi döneminde özveriyle görev yaptığını vurguladı ve “Pandeminin gölgesi yavaş yavaş üstümüzden kalkıyor. Bu ay özellikle bizler için çok anlamlı. Fakirin fukaranın, hali vakti yerinde olmayanın halinden anlama zamanı. Onun için bu konuda herkes çok hassas ama lütfen etrafınızdakilere el uzatalım” diye konuştu.

Kurşunluhan’da düzenlenen iftar yemeğine Oda yönetimi ve üyelerinin yanı sıra Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, İl Sağlık Müdürü Yüksel Kutlu, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Fatih Şerifoğlu, Türk Eczacılar Birliği İkinci Başkanı Ecz. İhsan Orkun Yılmaz, önceki dönem Türk  Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Üyesi ve eski Oda Başkanı Ecz.Ümran Pelenkoğlu ile Kastamonu Tabipler Birliği Şube Başkanı Yusuf Öztürk katıldı.

 

Cengiz MUHZİROĞLU