Eczacılardan bildiri: BARIŞLA SAVAŞMAYIN!

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti ve Eczacı Odaları, Ankara’da yaşanan cumhuriyet tarihimizin en büyük terör saldırısıyla ilgili yayınladıkları ortak bildiride, “Barışla savaşmayın” uyarısında bulundu.
26.Bölge Kastamonu-Çankırı-Karabük Eczacı Odası’nın da imza koyduğu ve Başkan Ümran Pelenkoğlu tarafından yerel basınla da paylaşılan “Barışla savaşmayın” başlıklı bildiri şöyle:

“Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti ve Eczacı Odaları olarak bizler,
10 Ekim 2015 günü Türkiye’de yaşanan en büyük terör saldırısında yaşamını yitiren resmi rakamlara göre 95 kişinin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve 400’e yakın yaralıya acil şifalar diliyoruz. Tüm aile, yakın ve dostlarının acılarını paylaşıyoruz. Bu saldırı tüm halkımıza yapılmıştır. Acıları, acımızdır.
Bizler sağlık çalışanları olarak sağlığın en önemli koşulunun içeride ve dışarıda barış olduğunu biliyoruz.
Bizler sağlık çalışanları olarak;
Halkın sağlıklı yaşama hakkının,
Yaşam hakkının ve
Güvenlik hakkının Anayasa ile devlete verilmiş bir görev olduğunu hatırlatmak istiyor,
Ülkenin kalbinde yaşanan bu terörist saldırının barışa, özgürlüğe, adalete ve demokrasiye yapılmış olduğunun tüm toplum kesimlerince idrak edilmesini istiyoruz.
Bizim birlikte ve huzur içinde yaşamamızın tek koşulu toplumsal barıştır. Toplumsal barışı korumak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Çünkü ölen biziz, bizim insanımız.
Unutmayacağız, unutturmayacağız.
Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”