Efsaneler geliyor

Türk futbolunun efsane isimleri Kastamonu Belediyesi’nin organizesinde ilimize geliyor. Galatarasay master futbol takımı, Kastamonuspor’un veteranlarıyla maç yapacak. Galatasaray kafilesinde kimler yok ki… Kulübün eski başkanlarından Alp Yalman, Tanju Çolak, Yılmaz Vural, Hami Mandıralı, Giray Bulak, Hasan Vezir, Recep Çetin, Raşit Çetiner ve Türk futboluna damga vuran daha bir çok isim…
6 Ekim Salı günü ilimizde olacak olan kafile saat 16.00’da Gazi Stadı’nda Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın da yer alacağı Kastamonuspor’un eski futbolcularından oluşan takımla dostluk maçı yapacak.
ERHAN VEREN
Kastamonu Belediyesi, spor alanında heyecan yaratacak bir organizasyona hazırlanıyor.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın talimatı ve Belediye Spor İşleri Müdürü Metehan Babaş’ın diyalogları sonrasında Türk futboluna damga vurmuş bir çok isim, Galatasaray master takımı çatısı altında 6 Ekim Salı günü Kastamonu’ya gelecek.
Gazi Stadı’nda saat 16.00’da Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Kastamonuspor’lu eski futbolculardan oluşacak Kastamonuspor master takımı ile dostluk maçına çıkacak olan Galatasaray master takımında Türk futboluna büyük katkılar sunmuş birbirinden değerli isimler yer alıyor.
Galatarasay eski başkanlarından Alp Yalman’ın kafile başkanlığında Salı günü saat 14.00’de Kastamonu’ya gelecek olan Galatasaray master takımı kafilesi Mecit Çetinkaya, Levent Nafizoğlu, Cüneyt Tanman, Yılmaz Vural, Giray Bulak, Raşit Çetiner, Ayhan Akbin, Tanju Çolak, Erdal Keser, Recep Çetin, Hami Mandıralı, Muhammed Altıntaş, Bülent Alkılıç, İsmail Altıntaş, Mustafa Kocabey, Furkan Ölçer, Arkın Obdan, Kerem İnan, Metin Çekiçler, Turgay Aksu, Turgay Kazancı, Hasan Vezir, Salih Sayar, Soner Tolunguç ve Ahmet Çakır’dan oluşacak.
Kusursiz bir organizasyon için yoğun bir mesai içerisinde olduklarını söyleyen Belediye Spor İşleri Müdürü Metehan Babaş, Türk futbolunun duayenlerini ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyacaklarını ifade etti.
Metehan Babaş, organizasyonla ilgili şunları söyledi:
“Kastamonu’da spora ayrı bir heyecan ve renk katmak adına Galatasaray Masterler Takımı’nı misafir edeceğiz. Bu organizasyonu gerçekleştirmek için federasyon ve tüm isimlerle tek tek görüşme sağladık. Belediye Başkanımız Tahsin Babaş ve Valimiz Şehmus Günaydın’ın destekleriyle güzel bir organizasyon hazırladık. Galatasaray Masterler Takımı 6 Ekim Salı günü ilimizde olacak. Kafilede 30 isim yeralıyor. Salı günü saat 16.00’da Galatasaray Masterler Takımı ile Kastamonuspor Masterler Takımı bir maç oynayacak. Bu maça Kastamonu’da spora hizmet etmiş ve eden tüm spor adamlarını davet ettik. Tüm spor branşlarında Kastamonu’nun başarılı olması, Kastamonu’yu bir spor şehri yapmak için büyük çaba ve gayret gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Son bir kaç yılda Kastamonu sporda bir ivme yakaladı. Bunu hep dile getirdik. Türk futbolunun duayen isimlerinin katılımında yapacağımız bu organizasyonda Kastamonu’nun sporda ivme yakaladığının açık bir göstergesi, Kastamonu’nun spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlediğinin müjdejicisi, habercisidir. Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın talimatları ve destekleri ile Kastamonu Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü olarak bu doğrultuda çalışmalarımız hız kesmeden sürecektir.”