Eğitim Fakültesi’nden hocalara vefa

Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi, bu yıl emekli olan öğretim üyelerine vefasını, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde düzenlediği bir etkinlikle gösterdi.

Türkçe ve Sosyal Bilgileri Eğitimi Bölümü, Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalından Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Eski, Temel Eğitim Bölümü, Sınıf Eğitimi Anabilim Dalından Dr. Öğr. Üyesi Sayit Uysal ve Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Yönetimi Anabilim Dalından Dr. Öğr. Üyesi Veysi Erken, yıllarca verdikleri hizmete olan saygıyı ifade eden teşekkür plaketleriyle ödüllendirildi.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kaçar, Uysal ve Erken’in il dışında oldukları için katılamadıkları törende Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Eski’ye plaketini sunarken şunları söyledi:

“Fakültemizin, öğretmen yetiştirme süreçlerine ilişkin Kız İlköğretim Okulu, Eğitim Enstitüsü, Eğitim Yüksekokulu ve Eğitim Fakültesi olmak üzere bütün kurumsal dönüşümlerin her birinde öğretmen, yönetici ve öğretim üyesi olarak görev almış, örnek bir eğitimci ve akademisyen Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ESKİ hocamızı, emekli oluşundan dolayı tebrik ediyorum. Emeklilik sürecinde de devam edeceği akademik araştırmalarında başarılar diliyorum. Ailesi ile birlikte sağlıklı, sıhhatli ve mutlu bir yaşam diliyor, günün anısına bu plaketi kendilerine takdim ediyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun Hocam.”

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Eski de,plaketeni aldıktan sonra yaptığı konuşmada,  “Sayın Dekan, kıymetli meslektaşlarım, bu özel günde sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluyum. Uzun yıllar bu kurumda çalışmaktan, siz meslektaşlarımızla birlikte öğrencilerimizin eğitimine katkı sunmaktan, bilimsel araştırmalar gerçekleştirmekten hep mutluluk ve memnuniyet duydum. Emeklilik sonrasında da Eğitim Fakültesi camiasından biri olmaya devam edeceğim. İlginiz için Fakülte yönetimimize, sizlere çok teşekkür ediyorum. Hepinize sağlıklı günler diliyorum.” Diye konuştu.

Törene Fakültenin öğretim üyeleri Prof. Dr. Atila Çağlar, Prof. Dr. Hüseyin Yolcu ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İlhan Özgülde katıldı.