“Eğitime yapılan hizmet en kalıcı hizmet”

  • Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, eğitim kurumlarına ziyaretler başlattı. Bu çerçevede Kayı İlk ve Ortaokulu, Şehit Burak Kapucuoğlu İlkokulu, Abdurrahman Paşa Lisesi ve 23 Ağustos İlkokulu’nu ziyaret eden Başkan Vidinlioğlu, “En kalıcı hizmet eğitime yapılan hizmettir. Zaten Milli Eğitim projelerinin de her zaman içindeyiz. Eğitim camiamızın derdi bizim derdimiz. Elimizden geldiğince de destek olacağız” dedi.

Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, kentteki okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geliyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt ile birlikte Kayı İlk ve Ortaokulu, Şehit Burak Kapucuoğlu İlkokulu, Abdurrahman Paşa Lisesi ve 23 Ağustos İlkokulu’nu ziyaret eden Başkan Vidinlioğlu, talep ve önerileri dinledi.

Yoğun programları sebebiyle okulları ziyaret etmekte biraz geç kaldığını ifade eden Galip Vidinlioğlu, “Okullarımızı ziyaret ederek halinizi, hatırınızı sormak istedik. Okullarımızın ihtiyaçları var mı, yok mu onları sizlerden öğrenmek istedik. Yoğunluğumuz sebebiyle her zaman uğramaya fırsatımız olmuyor. Çünkü belediyecilik anlayışında hayatın her evresinde biz varız. Doğumdan ölüme kadar. Tabi bizim burada en önemli derdimiz hizmet trenini de kaçırmamak. Tüm fırsatları değerlendirip memleketimiz için neler yapabiliriz bunun peşindeyiz. Bunun yanında çocuklarımız da bizim geleceğimiz. Onların değeri benim gözümde çok farklı. Her şeyin başı da eğitim. Bu açıdan da eğitim camiası ile içli dışlı olmamız lazım. En kalıcı hizmet eğitime yapılan hizmettir. Zaten Milli Eğitim projelerinin de her zaman içindeyiz. Eğitim camiamızın derdi bizim derdimiz. Elimizden geldiğince de destek olacağız” dedi.

Yaptıkları çalışmalardan ve ileriye dönük projelerinden de bahseden Belediye BaşkanıVidinlioğlu, akıllı şehir, şehir içi ulaşım mastır planı, dere ıslahı, millet bahçesi, NasrullahMeydanı ve Kale arası kentsel dönüşüm projesi ve evde yardımcı personel hizmeti gibi birçok konuya değindi.

Özellikle çalışan anneler için önemli bir hizmet olan ‘Evde Yardımcı Personel Projesi’ hakkında öğretmenlere açıklamalarda bulunan Belediye BaşkanıVidinlioğlu, “Çalışan hanımlar için ev işlerini yetiştirmek mümkün olmuyor. Yardımcı alacaksınız onu da bulmanız zor oluyor. Bunu iyi formüle etmek gerekiyor. Bu benim projemdi. Sigortasını biz yapalım, maaşını siz ödeyin. Tabi bunu hukuki bir zemine de oturtmak lazım. Önümüzde hukuki bir örnek yok. Bununla ilgili olarak da çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.