Ekrem Al: “Pes ederek mazerete sığınmayacağız”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ekrem Al, maç sonrasında yaptığı değerlendirmede, Ömer Gür’ün sakatlığına çok üzüldüğünü söyledi.

“Sahada pes edecek, eksiğiz diye mazerete sığınacak yapıda insanlar değiliz” diyen Ekrem Al, “Temel oyuncularımızın biri olan Ömer Gür’ü sakatlığından dolayı kaybettik. Buna rağmen rakibin ilk devrede pozisyonu bile yok, duran toptan gol yedik. Buna rağmen kaçırdığımız goller var, kale önünde olabildik ancak son vuruşlarda olmadı. İkinci devre özellikle golden sonra kaçırdığımız çok pozisyonumuz oldu. Sabırlı, bilinçli ve güvenli bir şekilde maçın sonunu getirmeyi bildik. İnşallah ilerleyen haftalarda daha iyi olacağız” dedi.

Kadro sıkıntısına değinen Ekrem Al, “Bazı oyuncuları dinlendiremiyorsun, hamle yapamıyorsun, o yönde bir sıkıntımız var. Çalışacağız, üretmeye çalışacağız, gül gibi bir kulüp, gül gibi bir şehir. Daha iyilerinin olması lazım… Mevcut şartlarda da takımımızı çöpe atacak değiliz. Peşinden gideceğiz. Bu şekilde götürmeye çalışacağız” diye konuştu.

Ömer Gür’ü kampta çok yönlü olarak denediğini de söyleyen Al, “Kampta çok yönlü olarak denedim. Karşılaşmalarda kendisinden farklı alanlarda da yararlanmayı planlıyorduk. Sanırım kırık olduğu söyleniyor. Çok üzgünüm” dedi.