Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Odası Yılmaz’la devam

KESOB’a bağlı 11 merkez ve 27 ilçe meslek odasının kongreleri,Kastamonu Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkârları Odası’nındün yapılan kongresiyle tamamlandı.

Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yapılan kongrede, aynı zamanda Türkiye Elektrik Elektronik ve Benzerleri Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkârları Federasyonu(TETESFED) denetleme kurulu üyesi de olan, mevcut Başkan Yücel Yılmaz üç dönemdir yürütmekte olduğu göreve yeniden seçildi.

215 üyesi bulunan Oda’nın kongresinde divan başkanlığını Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB)  Başkanı Dursun Ergin, yardımcılığını KastamonuMadeni Eşya İmal ve Satıcıları Odası Başkanı Fehmi Yılmaz, katip üyeliklerini  de Özkan Dibekoğlu, Tufan Çotuk ve Yücel Azdavaylı yaptı.

Yücel Yılmaz Başkanlığı’ndaki yönetim kurulu Adem Erden, Esat Çaycı, Ümit Dincar, Murat Yılmaz, Mahmut Hayri Yaşar ve Bahadır Kahyaroğlu’ndan oluştu.

Denetim Kurulu üyeliklerine de  Kamil Tanju Altan, Metin Kuşcu ve Oral Uğurlu seçildi.

Yücel Yılmaz

Olağankongrede konuşan Oda BaşkanıYücel Yılmaz, şunları söyledi:

“Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizin son genel kurulunu yapmak bizim odaya nasip oldu. Bu dönem benim 3. Dönemim olacak. İnşallah görevimizi ilk günkü heyecanla ve kararlılıkla sürdürmeye bundan sonra da devam edeceğiz. Odamız üyelerine KOSGEB – Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Hükümet destekli krediler de bilgilendirmeler anında mesaj haberleşme sistemlerimizle yapıp, gerekli bilgileri de zamanında üyelerimize iletiyoruz. Odamızın kurumsallığı daha da artırılarak resmi kurumlarda temsiliyetisağlanmış , talep edilen kurumlara katılımlar yapılmıştır.  Üyelerimizin odamıza ulaştırmış oldukları her türlü sorunlarına müdahale edilip anında da çözüme kavuşturuyoruz. Bütçelerimiz dahilinde her türlü oluşan gelen taleplerde odamızın ve bizlerin imkanlarıyla çeşitli konu ve durumlarda sürekli yardımlarımızı ve desteklerimizi sağlıyoruz.  Bu konuda bizlere katkı destek veren üyelerimize sonsuz şükranlarımızı sunarız. AB hibe fonundan cep telefonu tamir ustalarımız ücretsiz şekilde belgelerini almaları sağlanmıştır.  Odamıza ait hizmet aracı tasarruf tedbirlerince satılmış, çalışan personelimiz, üst kuruluşlara olan sorumluluklarımız ve gerekli pandemi dönemi destek ve yardımlarımız için kullanılmıştır. Çekilen krediler ve emanet borçlar kapatılmış, bütçeye artı sağlanmıştır.

Geçmiş dönemlerde odamız üyeleri ve yöneticilerinden aramızdan ayrılanlara , vatandaşlarımızdan pandemi sürecinde kaybettiklerimize odamız adına Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun.  Tüm üyelerimizin yönetim kurulu olarak sorumluluğumuzun ve emanetinizin bilincinde olduğumuzu bildirir, saygılarımızı sunarız. Olağan genel kurulumuza katılan davetlilerimize, emeği ve katkısı geçenlere de odamız adına teşekkür ediyor, genel kurulumuzun odamıza, ilimize ve ülkemize de hayırlı olmasını diliyorum.”

Dursun Ergin

Kongrenin divan başkanlığını yapan KESOB Başkanı Dursun Ergin’de, şöyle konuştu:

“Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını Cenabı Hakk’tan diliyorum. 5362 sayılı yasa gereği esnaf odaları birliğimize bağlı olan odalarımızın genel kurulları 1 Ocak ile 31 Mart arasında yapılıyor. Bizde bu takvime uygun olarak ilimizde oda genel kurullarımızı bugün tamamladık.  Bugün sonuncu yani 38. olağan genel kurulumuzu da gerçekleştiriyoruz. Yapılan genel kurullarımızın ilimize, esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Genel kurullarımıza katılanlara emeği ve katkısı geçenlere de teşekkür ediyor, başkan, yönetim ve üyelerini de kutluyorum.”

Kongreye CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve Yönetimi, CHP Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak,  önceki dönem İhsangazi belediye Başkanı Zühtü Danacı, KESOB  Başkanı Dursun Ergin, Bakanlık Temsilcileri Kübra Evci ve Ümit Emre Şirin, Madeni Eşya İmal ve Satıcıları Odası Başkanı Fehmi Yılmaz, Kunduracılar Odasın Başkanı Mehmet Kalyoncuoğlu, Terziler Odası Başkanı Necdet Karaalioğlu, Genel Kurulun ikramını gerçekleştiren Yiğit Yemek İşletmesi Müdürü Necmettin Pircioğlu, Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Yücel Yılmaz ve oda üyeleri ile davetliler katıldı. Genel Kurula CHP Parti Meclis Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı telgraf gönderdi, kongrede telgrafı okundu.

 

Cengiz MUHZİROĞLU