Emeklilerden TOKİ teşekkürü

Tüm İşçi Emeklileri Dul Yetimleri Derneği (TÜMEMEKDER) Kastamonu Şube Başkanı Hamdi Kaya, ilimize yapılacak olan TOKİ konutları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik’e ve AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü’ye teşekkür etti.

TOKİ tarafından Kastamonu’ya yapılacak 300 konut projesinin Ağlı ve Tosya ilçelerini kapsadığını Kastamonu Merkez’e de dar gelirli aileler için TOKİ konutu yapılması için girişimler yaptıklarını ve AK Parti Milletvekili Metin Çelik’in çabalarıyla Merkez’e de 140 adeti 2+1 ve 60 adeti 3+1 olmak üzere 200 konut yapılacağını ifade eden Hamdi Kaya şunları söyledi:

“Tüm İşçi Emeklileri Dul Yetimleri Derneği (TÜMEMEKDER) Kastamonuşube yönetim kurulu olarak kirada oturan evi olmayan üyelerimiz ve emeklilerimiz için düşük taksitlerle TOKİ tarafından yapımına 2016 yılında başlanan kurası çekilmiş yapımı devam eden 260 konutun yetersiz olduğunu ve TOKİ tarafından düşük taksitlerle yeni konutların yapılması için taleplerimiz her platformda dile getirdik. Milletvekilimiz Sayın Metin Çelik, AK Parti İl Başkanı Sayın Doğan Ünlü ile her görüşmemizde konuyu gündemde tuttuk.Konununaciliyetle çözülmesi için yoğun çaba sarf ettik. Emeklilerimizin sorunlarıyla ilgili düzenlemiş olduğumuz imza kampanyamızın ilk sırasındada TOKİ tarafından konutların yaptırılması olmuştur.TOKİ tarafından düşük taksitlerle şehit ailelerine,gazilerimize,engellilerimize, emekli ve dar gelirlilerimize konut yaptırılması için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından 100 bin konut projesi imzalandı. Bu kapsamda Ağlı ilçemize 150,Tosya ilçemize 150 olmak üzere toplam 300 konut yapılması programa alındı. Kastamonu Merkez’in programda olmadığınıMilletvekilimiz Sayın Metin Çelik’ i 15 Aralık Pazar gün arayarak  söyledik.Kendileride TOKİ başkanıyla görüşeceğini ifade etti. Ardından sayın vekilimiz gerekli görüşmeleri yaptığını konun çözüleceğini söylediler. 16 Aralık Pazartesi günüde TOKİ başkanlığı Kastamonu Merkez’e de 140 adet 2+1, 60 adet 3+1olmak üzere toplam 200 adet konut yapılması programa alınmıştır. Milletvekilimiz Sayın Metin Çelik’e kısa sürede konun çözülmesinin sağlanmasından dolayı şükranlarımızı sunar, AK Parti İl Başkanı Sayın Doğan Ünlü’ye de konuyla ilgilerinden dolayı teşekkürlerimizi borç biliriz. Kastamonu Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği şube yönetim kurulu olarak üyelerimizin ve tüm emeklilerimiz adına her konunun takipçisi olacağız.Ayrıcaüyelerimizin,emeklilerimizin konutlara yapacakları müracaatlar da yanınızdayız.”