EMİTT Fuarı sona erdi

  • Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan EMİTT Fuarı’nda ilimiz kapsamlı bir tanıtım faaliyeti gerçekleştirdi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak, “Çok faydalı bir 4 gün geçirdik. Farklı sektörlerin önde gelen isimleriyle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunma imkanı yakaladık” dedi.

 

Dünyanın dört büyük turizm fuarı arasında yer alan ve bu yıl 23’ncüsü düzenlenen Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

23. Emitt Turizm Fuarı’nın açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımı ile gerçekleşmiş, Kastamonu’dan Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediye Başkanlığı, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi, Sarıkonak Kadın Kooperatifi’nin yanı sıra turizm ve seyahat acenteleri, konaklama tesisi sahipleri ve turizmciler katıldı.

Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) çatısı altında KUZKA’nın desteğiyle Kastamonu, Sinop ve Çankırı fuarda bölgesel olarak tanıtıldı. Kastamonu heyeti fuarda Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan başkanlığında yer aldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak fuarla ilgili yaptığı açıklamada, “Dört gün süren turizm fuarında farklı sektörlerin önde gelen isimleriyle bir araya gelerek turizmle ilgili tanıtımlar gerçekleştirdik. İlk iki gün turizm profesyonelleri, son iki gün de tatilcilerle buluştuk. Fuar alanında açılan stantları da gezerek bilgi alışverişinde bulunduk. Turizm ve seyahat acentelerinin stantları gezilerek iletişime geçildi. Çok yararlı ve faydalı bir tanıtım oldu. Kastamonu standımızın en iyi şekilde tanıtımının yapılmasında katkı ve desteği olanlara da teşekkür ediyorum” dedi.

Kastamonu tanıtım standına KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve Yönetimi, KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan ve Yönetim ve İstanbul’daki işadamları ve Kastamonulular da büyük ilgi gösterdi. (Cengiz Muhziroğlu)