Emlakçılar dernekleşti

Kastamonu’da faaliyet gösteren emlakçılar dernekleşme kararı aldı. Kastamonu Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurularak faaliyetlerine başladı. Dernek kurucu yönetimi dün Münire Sultan Sofrası’nda basın toplantısı düzenleyerek, kuruluşlarını tamamladıklarını duyurdu.

Kastamonu Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Ak, dernekleriyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kastamonu il sınırları dâhilindeki Emlak Komisyoncular ve Emlak Müşavirliği ile iştigal eden meslektaşlarımızın sorunlarını çözmek, mesleğin geliştirilmesi için gerekli her türlü faaliyetlerde bulunmak, sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, alım satım kiralama alanında kurum ve kişilerin haklarını korumaya yönelik çalışmalar yapmak, mesleki kriterlere uymayan faaliyetleri engelleyerek mesleğe toplumun güvenini sağlamak, meslek sahiplerinin birlik beraberliği ile yardımlaşma ve dayanışmalarını sağlamak amacımızdır. Biz kurucular Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ak (AK Emlak), Başkan Yardımcısı Ali Aydemir (Evvarsa Kuzeykent), Sekreter Hamdi Öz (Öz Emlak), Sayman Murat Aydoğan (Artı Emlak), Üyeler Mustafa Cansız (Emin Emlak), Adem Kocamanoğlu (Ünlü Emlak), Nail Şahin (Aybar Emlak) olarak geçici yönetimini oluşturduğumuz derneğimizi altı ay içerisinde genel kurul yapmak üzere faaliyete başladık. Ticaret Müdürlüğü’nce Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi almış olan, bir fiil bu işte faaliyet gösteren tüm meslektaşlarımızın derneğimize üye olmalarını bekliyoruz. Derneğimizin meslektaşlarımıza ilimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.