“En büyük hayalimi gerçekleştiriyorum”

İşadamı Tacettin Tan, inşasını planladığı otelin Kastamonu’nun yüz akı bir proje olacağını söyledi, “Otelimiz 4 yıldız kalitesinde hizmet verecek. Ancak oda sayısı nedeniyle 3 yıldızlı olacak. Bölgenin gelişimi açısından da önemli bir projeyi hayata geçireceğiz. Mayıs ayında başlamayı planladığımız otel inşaatını 2 yıl içerisinde tamamlamayı öngörüyoruz” dedi.

Kastamonu’ya otel kazandırarak, en büyük hayallerinden birini gerçekleştireceğini söyleyen Tacettin Tan, “Ben Kastamonuluyum. Kastamonu’da doğdum, büyüdüm, ticaret hayatımı sürdürüyorum. Otel yapmak ticari hayatımdaki hayalimdi” diye konuştu.

 

İşadamı Tacettin Tan, Kastamonu’ya kazandırmaya çalıştığı otel projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kuzeykent’te TAŞIKO’nun ön kısmında bulunan arazi üzerine inşası planlanan otel projesiyle ilgili olarak Tacettin Tan, “Belediye’nin mevcut imardaki teknik sorunları çözmesinin hemen ardından inşaata başlayacağız” dedi.

İnşa edecekleri otelin 5’i süit olmak üzere 58 odadan oluşacağını, 120 kişilik toplantı salonu, yüzme havuzu, SPA ve saunasıyla da Kastamonu’nun yüz akı bir proje olacağını söyleyen Tacettin Tan, “Otelemiz 4 yıldız kalitesinde hizmet verecek. Ancak oda sayısı nedeniyle 3 yıldızlı olacak. Bölgenin gelişimi açısından da önemli bir projeyi hayata geçireceğiz. Mayıs ayında başlamayı planladığımız otel inşaatını 2 yıl içerisinde tamamlamayı öngörüyoruz” dedi.

Kastamonu’ya otel kazandırarak, en büyük hayallerinden birini gerçekleştireceğini söyleyen Tacettin Tan, “Ben Kastamonuluyum. Kastamonu’da doğdum, büyüdüm, ticaret hayatımı sürdürüyorum. Otel yapmak ticari hayatımdaki hayalimdi. Otel yapmak istediğim arsayı ben 3 yıl önce satın aldım. Bu arsaya inşaat yapılıp yapılamayacağı konusunda gerekli bilgileri belediyeden temin ettikten sonra satın alma işlemini yaptım. Şuan da bakıyoruz ki bu bölgenin teknik sorunlarını belediye henüz çözememiş. Biz bu proje için arsa talep etmiyoruz, para istemiyoruz, kat yükseltelim demiyoruz. Sadece mevcut imardaki teknik sorunların, aşılabilmiş örnekler dikkate alınarak çözülmesini talep ediyoruz. Belediye Başkanımız Tahsin Babaş ve Meclis üyelerimizin bu konuda gereken desteği vereceklerine yürekten inanıyoruz. Çevreyolu başlangıcında, eşsiz mimarisiyle Kastamonu’nun vitrini görevini yapacak olan otelimiz 4 yıldız kalitesinde, ancak oda sayısı bakımından 3 yıldızlı olarak hizmet verecek. 53 normal, 5 suit oda, 120 kişilik toplantı salonu, yüzme havuzu, sauna, spa merkezi, içe ve dışa hitap edebilecek restoran ve kafesiyle hizmet verecek olan otelimizin o bölgede bir kıvılcım olacağına inanıyoruz. Belediyemiz bu teknik sorunları aşarsa otelimizin yapımına Mayıs ayında başlamak ve maksimum 2 yılda bitirmek istiyoruz. Otelimizin oda sayısını arttırarak 4 yıldızlı yapabilmek içinde imkanları zorluyoruz” diye konuştu.

Projeyle birlikte Kastamonu’daki konaklama sorununa da çare olacaklarını söyleyen Tacettin Tan, “Valimiz Şehmus Günaydın, Belediye Başkanımız Tahsin Babaş ve milletvekillerimiz Kastamonu’muzun otel ihtiyacını çözmek için çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu alanda markaları Kastamonu’ya getirmek için çaba harcıyorlar. Kastamonumuza önemli markaların gelmesi çok güzel. Kastamonu’ya gelen hiç bir yatırıma karşı olmamız mümkün değil. Aksine destekçisi oluruz. Bu noktada Kastamonu’nun bağrından çıkan bir yatırımcıya Kastamonu’nun da destekçi olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.