“En çok Erdoğan rahatsız”

Uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri olay olan AK Parti Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu, gündemdeki yerini koruyor. Parti içinden Ayvatoğlu’na tepkiler sürerken konuyla ilgili en çok Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rahatsız olduğu Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi tarafından gündeme getirildi.

Kastamonu Belediyesi eski Kültür ve Sosyal İşler Müdürü, eski AK Parti Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu’nun sosyal medyada yayınlanan uyuşturucu görüntüleri gündem yarattı. İlk gözaltısının ardından yaptığı ‘pudra şekeri’ savunması ve ortaya dökülen lüks hayat görüntüleri ile tartışmaların odağındaki isim, arkadaşlarının itirafıyla yeniden gözaltına alındı. Ayvatoğlu daha sonra ‘ev hapsi’ kararıyla serbest bırakıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasette her zaman ‘Yeni Ömer’lerden söz ettiğinin altını çizen Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Ayvatoğlu’nun parti içinden kimsenin arkasında durmayacağını belirtti. Selvi, sigara içilmesinden bile rahatsız olan Erdoğan’ın bu konudan dolayı çok üzgün olduğunu iddia ederek “En çok Erdoğan’ı rahatsız ettiğinden şüphem yoktur.” ifadelerine yer verdi.