“En iyiyi ve doğruyu birlikte bulacağız”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, “Biz memleketimiz için en doğrusunu, en iyisini hep beraber bulacağız. Derneklerimizle, sendikalarımızla, STK’larımızla, esnaflarımızla, hemşerilerimizle işbirliği içerisinde olacağız; diyalog kuracağız, iletişim kuracağız. Şehrimizin sorunlarının ve ihtiyaçlarının tespitinde en iyisi, en doğrusu için hep beraber hareket edeceğiz” dedi.

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, Vali Aydın Arslan Ortaokulunu, Kastamonu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (TAŞİKO), İsfendiyar İlkokulunu, 10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini, Kastamonu Gençlik Merkezini, Köy Kalkınma Kooperatifler Birliğini, 125. Yıl Atatürk Caddesi Esnafını ziyaret etti.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından konuşan Vidinlioğlu, “Memleketimiz için en iyisini, en doğrusunu beraber bulacağız” dedi ve şunları söyledi:
“Şehrimizi beraber yöneteceğiz. Biz memleketimiz için en doğrusunu, en iyisini hep beraber bulacağız. Derneklerimizle, sendikalarımızla, STK’larımızla, esnaflarımızla, hemşerilerimizle iş birliği içerisinde olacağız; diyalog kuracağız, iletişim kuracağız. Şehrimizin sorunlarının ve ihtiyaçlarının tespitinde en iyisi, en doğrusu için hep beraber hareket edeceğiz. Bunu sahaya indiğim süreç içerisinde de gördüm böyle birlik beraberlik içerisinde olursak başaracağımızdan hiçbir şüphem yoktur.”

“EĞİTİMDEKİ EŞİTSİZLİĞİ KALDIRACAĞIZ”

Vidinlioğlu, sözlerini, öncelikli projelerinden olan eğitim konakları konusuna yeniden değinerek şöyle sürdürdü:
“Eğitim Konaklarımızla, çocuklarımız arasında özel okulların artmasından dolayı oluşan eğitim eşitsizliğini kaldıracağız. Çocuklarımızın ek takviye kursları alabileceği, müzik, resim, spor gibi sosyal faaliyetlerde bulunmalarını sağlayacak konaklar oluşturacağız. Eğitim Konakları’mızda gözetmen öğretmenler ve psikolog bulunacak. Ailelerimizin gözlerinin arkada kalmayacağı, güvenli alanlar oluşturacağız. Çocuklarımız takviye kursları ve ödevlerini yaparken kendilerine yardım edecek öğretmenler eşliğinde derslerini çalışacak. Eğitimdeki eşitsizliği ortadan kaldıracağız. İlimizdeki her çocuğumuzun kendini önemli ve değerli hissettiği bir ortamda, onların kendi potansiyellerini keşfetmesi ve geliştirmesi için imkanlar sunacağız. Eminiz ki, çocuklarımızın içinden ne büyük sanatçılar, ne büyük bilim insanları, doktorlar, mühendisler çıkacaktır. Burası Rıfat Ilgaz, Oğuz Atay, Hadi Çaman, Erol Sayan, Cihan Ünal, Melek Ökte’nin memleketi. Eğitim Fakültemizin değerli yönetimi ve akademisyenleriyle, yapılacak bu projenin planlanması ve yürütülmesinde başarılı olacağımıza inanıyorum. Bunun için herkesle el ele vereceğiz. Tüm Türkiye’ye örnek olacağız.”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’na ziyaretlerinde bazı İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeliği Adayları eşlik etti.