“En önemli engeli aştık”

Çanakkale Dardanelspor deplasmanından alınan üç puanın en önemli aktörlerinden birisi olan teknik direktör Ahmet Duman, maç sonrasında yaptığı değerlendirmede, bu galibiyetle şampiyonluk yolundaki çok önemli bir engeli aştıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ilk yarım saatlik bölümünde şiddetli bir rüzgara karşı oynadıklarını söyleyen Ahmet Duman, sonra oyunun kontrolünü alarak üstün olan tarafın kendileri olduğunu belirtti.

Doğup büyüdüğü, formasını giyip, antrenörlüğünü yaptığı kentin takımına karşı verdikleri mücadelenin kendisi açısından çok duygusal geçtiğini de belirten Ahmet Duman, “Çanakkale Dardanel gibi zor bir deplasmanda, maçı kazanmaya şartlanmış rakibimiz karşısında ilk 25 dakika şiddetli rüzgara karşı oldukça zorlandık. Bu dakikadan sonra oyun kontrolünü elimize aldık ve maç sonuna kadar da elimizde tuttuk. İkinci yarıda anlık basit bir hatadan gol yememize rağmen inançla mücadelemizi sürdürdük ve oyunu geri çevirdik. İyi futbol oynayıp, böylesi zorlu bir deplasmandan 3 puanla döndük. Bu maç 2.Lig yolunda bizim için çok büyük bir engeldi ve biz bu engeli aştık. Kazandığımız için mutluyuz. Doğup büyüdüğüm, formasını giyip, antrenörlüğünü yaptığım eski takımıma karşı sahadaydım. Benim açımdan duygusal bir maç oldu” diye konuştu.

Yaptığı oyuncu değişiklikleriyle galibiyette önemli rol oynayan Ahmet Duman, “Biz oyuncularımızın hepsiyle konuşuyoruz. Hangi oyuncumuzun ne kadar süre bize katkı sağlayacağı konusunda bilgi alış verişinde bulunuyoruz. O anda hücum aksiyonlarını arttırmak için iki futbolcumuzu oyuna dahil ettik. Onlar da bizim verdiğimiz görevi birer gol atarak yerine getirdiler. Bu çerçevede de yaptığımız hamle hedefini bulmuş oldu. Tüm oyuncularımı özverili mücadelelerinden ötürü kutluyorum” dedi.

Kastamonuspor 1966’nın tecrübeli çalıştırıcısı Ahmet Duman, İstanbul’dan gelen taraftarlara da teşekkür etti. Duman, “İstanbul’dan maça gelerek bizi 90 dakika boyunca destekleyen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.