“Engelsiz şehir; zor, ama imkansız değil”

Kastamonu Rotary Kulübü’nün düzenlediği Engelliler RYLA’sının galasında konuşan Belediye Başkanı Babaş, “Engelsiz bir şehir kurmayı arzulayan bir başkanım. Zor ama imkansız değil bu” dedi.

Kastamonu Rotary Kulübü’nün Daday İksir Resort Town’da 2-5 Kasım tarihlerinde düzenlediği “Engelli Bireylere Yönelik Rotary Yarının Liderlerini Arıyor” (RYLA) semineri Cumartesi gecesi düzenlenen gala ile sona erdi.

Galaya Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve eşi Nebahat Babaş, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar yanı sıra şehrimizden ve şehir dışından gelen konuklar katıldı.

Seminer katılımcılarına belge ve madalyalarının verildiği galada, iki engelli vatandaşımıza da akülü sandalye hediye edildi.

Belediye Başkanı Babaş: “Engellilere yönelik çalışmaları sivil toplum örgütleri ile birlikte yürütmek bizi memnun ediyor.”    

RYLA 1’incisi olan Berkay Bilsel’e belgesini ve akülü sandalyelerden birini yeni sahibine veren Kastamonu Belediye Başkanı Babaş, yaptığı konuşmada engellilere yönelik projelerinden örnekler verdi.

Kastamonu Rotary Kulübü’nün düzenlediği programlara katılmaya çalıştığını kaydeden Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Çok güzel sosyal projelere imza atıyorlar. Sosyal ihtiyaçlar konusunda duyarlı bir topluluk. Engelli kardeşlerimizle yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Engelsiz bir şehir kurmayı arzulayan bir başkanım. Zor ama imkansız değil bu. Engellilere yönelik çalışmaları sivil toplum örgütleri ile birlikte yürütmek bizi memnun ediyor. Kastamonu Belediyesi olarak engelli sorunu ile ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz. Saygıyı ve hoşgörüyü içimizde hissetmemiz gerekiyor. Rotary ailesine çok teşekkür ediyorum. Projelerinde içtenlik var, gerçeklik var, birbiriyle bağdaşmak var. Toplumu ileri götürmek var.”