Engin:“Milletin gözünden düştüler”

MHP eski İl Başkanı İlhan Engin, 7 Haziran seçimlerinde partisinden milletvekili aday adayı olduğunu düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.
En büyük hedeflerinin MHP’yi Kastamonu’da birinci parti yapmak olduğunu söyleyen İlhan Engin, “Türk milletini AKP’den kurtarmamız gerekiyor” dedi.
Kastamonu’nun dört bir yanını karış karış tanıdığını ve tanındığını söyleyen İlhan Engin, “Kastamonu’nun coğrafyasını, sosyal yapısını, ekonomisini çok iyi biliyorum. Kastamonu’nun imparatorluk döneminden bu tarafa devlete tamahkâr değil, devletle olan ilişkilerinde mütevazı davrandığını, bu davranışında Kastamonu’ya pahalıya mal olduğunu da biliyorum. Böyle giderse Karabük AKP İl Başkanı’nın dediği gibi Kastamonu Karabük’ün mahallesi olacak, bunu da biliyorum. Ancak buna bir dur dememiz lazım. 13 yıldır bu ülkeyi yöneten iktidar artık milletin gözünden düşmüştür” diye konuştu.
Bölge müdürlüklerinin Kastamonu’da olması nedeniyle çevre illere gönderilen kaynaklarında Kastamonu’ya gönderildiği algısının yaratıldığını söyleyen İlhan Engin, “Geçtiğimiz günlerde Vergi Haftası’nı kutladık. Yapılan açıklamalarda devletin Kastamonu’dan topladığı vergiden daha fazla Kastamonu’ya yatırım verdiği ifade edildi. Bölge müdürlüklerinin çoğu Kastamonu’da bulunuyor. Karabük’ten Yenice’ye giden varsa mutlaka görmüştür. 20 tünel var. Bu tünellerin parası da Kastamonu Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne gönderilen paranın içinde gözüküyor. Bartın Çayı’na yapılan dere ıslahının parası da Kastamonu DSİ Bölge Müdürlüğü’ne geliyor” ifadelerini kullandı.
Kastamonu’nun devlet hastanesi ve yol problemini sürekli gündeme taşımalarından hükümetin rahatsız olduğunu söyleyen İlhan Engin, “İktidar bize devletin bürokratı vasıtasıyla diyor ki, ‘Ey Kastamonu iki de bir benim hastanem ne oldu, benim yolum yok deme diyor. Güneydoğu’daki köy yolları bizim ilçe yollarımızdan daha kaliteli. Pınarbaşı’na gidemiyorsunuz. Tarla gibi olmuş, sanki bir traktörle sürülmüş. Ne yapacağız konuşmayacak mıyız? Kastamonu’nun hakkını savunmayacak mıyız?” dedi.
AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü’nün geçtiğimiz hafta paralel yapıyla ilgili açıklamalarını da değerlendiren İlhan Engin, dönemin Başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cemaat için söylediği, “Allah şahittir, ne istediler de vermedik” sözlerini hatırlatarak, şöyle devam etti:
“Türkiye’de hem güvenlik hem de ekonomik anlamda düşüş var. İktidara yeni br günah keçisi lazım. 17-25 Aralık’tan sonra günahı yükleyecek birini buldular. Buna da paralel yapı dediler. Şimdi de tehdit ediyorlar. Yardım edenleri terör örgütüne yardım ve yataklıktan suçlayıp, mal varlıklarına el koyacaklarını söylüyorlar. 17-25 Aralık’ta el koydukları paraları faiziyle geri alan bu zalim hükümet şimdi cemaate yardım edenlerin malına el koyacakmış. O zaman sormak lazım, kimin malına el koyacaksın? Öğrencilere yardım için yapılan kermeslere havlu işleyen, pasta, börek yapıp baklava açan bacılarımızı mı yargılayacaksın? “Ne istediler de vermedik” diyenleri yardım ve yataklıktan tutuklayıp, tırlarla kaçırılan dolarlara da el koyacak mısın Hakkı Köylü? 10 senedir birlikte yürüdükleri arkadaşlarının işlemedikleri suç kalmamış. Muhalefet partilerinin içinden bir aday çıkabilirmiş! Ben MHP’den aday adayı olan arkadaşlara bakıyorum öyle bir kimse yok. Başka partide olabilir mi onu da bilemiyorum. Ancak şunu söylemeliyim ki; AKP’den aday adayı olan ve paralel yapıya mensup çok sayıda isim var. Şimdi Hakkı Köylü’ye soruyorum; Tosyalı hemşerimizi sıralamada nereye koyacaksınız? Tosyalı aday adayını listeye koyacak mısınız, koymayacak mısınız? İşinize gelince kardeşiniz, işinize gelmeyince düşmanınız mı oluyor?”