Erbilgin’den havalimanı eleştirisi; “Siz şaka mısınız?”

  • CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Kastamonu Havalimanı’na uçuşların 6’ncı kez ertelenmesiyle ilgili eleştiri oklarını AK Parti’ye ve Milletvekili Metin Çelik’e yöneltti.
  • Milletvekili Metin Çelik, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve İGM Başkanı Güray Parçal’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na yaptıkları ziyaretin ertesi gününde uçuşların 1 ay daha ertelenmesine yaptığı açıklama ve sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla eleştiride bulunan Hikmet Erbilgin, “Siz şaka mısınız? Hangi talebi kime ilettiniz? Umarım diğer bakanlara da “ilettik” dediğiniz Kastamonu’nun taleplerini aynı son beklemez” ifadelerini kullandı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Kastamonu Havalimanı’na uçuşların 6’ncı kez ertelenmesiyle ilgili eleştiri oklarını AK Parti’ye ve Milletvekili Metin Çelik’e yöneltti.

29 Nisan’dan 28 Mayıs’a, 28 Mayıs’tan 4 Haziran’a, 4 Haziran’dan 22 Haziran’a, 22 Haziran’dan 1 Temmuz’a, 1 Temmuz’dan 1 Ağustos’a, son olarak da 1 Eylül’e ertelenmesine sosyal medyadan tepki gösteren CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, AK Parti Kastamonu heyetinin 1 Temmuz’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na düzenlediği ziyarete de göndermede bulundu.

AK Parti Milletvekili Metin Çelik’e, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na bu sorunu ileteceklerine dair açıklamalarını hatırlatıp, 1 Temmuz’da Bakan Karaismailoğlu’nun ziyaret edilmesine rağmen 2 Temmuz’da seferlerin 1 ay daha ertelenmesi kararı verildiğine işaret eden Hikmet Erbilgin paylaşımında, “Siz şaka mısınız? Hangi talebi kime ilettiniz? Umarım diğer bakanlara da “ilettik” dediğiniz Kastamonu’nun taleplerini aynı son beklemez” ifadelerini kullandı.