Erdem Sefa’ya Muhtar teşekkürü

Avrupa Açık Judo Turnuvası’nda üçüncü olan Erdem Sefa Yaşar’a Beyçelebi Mahallesi muhtarı Rıfat Cozuroğlu’ndan teşekkür plaketi verildi.

2012 yılında Judo ile tanıştığını ifade eden Erdem Sefa Yaşar, “Merkez Ortaokulu’ndaydım.  Durukan hocamın üstümüzde emeği büyük. Uzun yıllar yaptığım Judo’da yarışmalara katıldım. Edirne’de  Gençler Kategorisinde +90 kiloda birinciliğim var. Yaklaşık 30 kişi ile yarıştım. Zonguldak’ta da, Bartın’da da birinci oldum. En son ise Antalya’da Avrupa Kupası’na gittim. Orada ise Avrupa 7’ncisi oldum.  Bosna Hersek’te düzenlenen Avrupa Açık Turnuvası’na katıldım. 25 ülke, bin sporcu ve 100 kulübün içinden yarışmaya katıldım. +90 kiloda 3’üncü oldum. Hedefim Avrupa birinciliğiydi. Türkiye’yi, Kastamonu’yu temsil ettim. Bayrağımızı temsil etmeye de devam edeceğim. Önümüzde Rusya, Makedonya ve Fransa’da maçlarımız var. Oradaki yarışmalarda da 1’inci olmak istiyorum” dedi.

Beyçelebi Mahallesi Muhtarı Rıfat Cozuroğlu da gençlerin her zaman destekçisi olduğunu vurgulayarak, “Erdem Sefa Yaşar, mahallemizin gururu. Beyçelebi Mahallesinde oturan Yaşar’a spor hayatı boyunca başarılar diliyorum. Umuyorum ki, Erdem Sefa Yaşar kendi yaşıtlarına ve kendinden küçüklere de örnek olacaktır. Hangi spor dalıyla uğraşılırsa uğraşılsın spor kişiye hem bedenen hem de ruhen artı katıyor. Yaşar’ın önünde uzun yıllar var. O yıllar boyunca da daha çok başarılara imza atacağına inanıyorum” diye konuştu.