Erdoğan Gazi Ferdi’yle birlikte oruç açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı’ndaki iftar yemeğinde yanına Kastamonulu Gazi Ferdi Çatal’ı oturttu.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, 11. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL VE GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL HULUSİ AKAR, KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN 1’İNCİ KOMANDO TUGAYI’NDA VERİLEN İFTARA KATILDI. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki akşam Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı’ndaki iftar masasında özel ve değerli bir konuğu vardı.
Askerler ve şehit yakınları ile sohbet ederek orucunu açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Aralık 2016 tarihinde Kayseri 1.Komando Tugayı’ndan çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüse yönelik gerçekleştirilen bombalı terör saldırısında yaralanan Kastamonulu Gazi Ferdi Çatal ile yanyana oturdu.
Gazi Ferdi Çatal, 14 askerin şehit düştüğü, 55 kişinin de yaralandığı hain saldırıda bir bacağını kaybetmişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gazi Ferdi Çatal’ı yanına oturttuğu iftar masasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar da yer aldı. İftar yemeğinde ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve kuvvet komutanları da bulunuyordu.