Erdoğan: “İpin ucunu asla bırakamayız”

  • İşi sıkı tutabilinsek, güzel bir tablo bizi bekliyor’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde yapılan Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı öncesindeki açıklamasında, “Ülkemizin Ağustos 2018 yılında yaşadığımız kur-faiz-enflasyon saldırısının etkilerinden yeni yeni kurtulmaya, işlerin tekrar yoluna girmeye başladığı bir dönemde ipin ucunu asla bırakamayız. Birkaç haftalık dönemi iyi yönetir, hastalığı sıkı şekilde kontrol altında tutabilirsek, umduğumuzun da ötesinde güzel bir tablo bizi bekliyor” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde yapılan Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı öncesindeki açıklamasında, ” Birkaç haftalık dönemi iyi yönetir, hastalığı sıkı şekilde kontrol altında tutabilirsek, umduğumuzun da ötesinde güzel bir tablo bizi bekliyor” dedi.

Toplantının ardından yapılacak “millete sesleniş mahiyetindeki basın toplantısında bu hastalığın dünyadaki ve ülkedeki sürecini detaylı bir şekilde anlatacaklarını” anlatan Erdoğan, “Bugüne kadar sağlık tedbirlerini peyderpey hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz.” dedi.

“CİDDİ EKONOMİK BOYUTLARI OLACAK”

“Gönüllü veya zorunlu karantina uygulamaları sebebiyle günlük hayatı durma noktasına getiren böyle bir sürecin, pek çok boyutu yanında ciddi ekonomik boyutları da ortaya çıkacaktır” diye konuşan Cumhurbaşkanı şöyle devam etti:

“Türkiye olarak hem bu hastalığın salgın haline dönüşmesine engelleme, hem de ekonomiyi canlı tutma mecburiyetimiz var. Ülkemizin ağustos 2018 yılında yaşadığımız kur-faiz-enflasyon saldırısının etkilerinden yeni yeni kurtulmaya, işlerin tekrar yoluna gitmeye başladığı bir dönemde ipin ucunu asla bırakamayız.

‘Üretimde alternatif denince Türkiye akla geliyor’

“Kovid19 ile mücadele ederken tüm ekonominin çarklarının dönmesini sağlamak elbette kolay değildir. bunun için özel sektörümüzün de yerine getirmesi gereken sorumlulukları olduğu muhakkaktır. İnşallah bu zoru birlikte başaracağız.`

“Çin’deki salgının, tüm dünyayı üretim konusunda alternatifler aramaya ittiğini” belirten Cumhurbaşkanı, “Üretimde alternatif denince de ilk akla gelen yerlerden biri Türkiye olmaktadır. Ayrıca virüs salgını ve petrol fiyatlarının düşüşüyle yaşanan gelişmeler ülkemize ilave avantajlar yaşatacaktır. Birkaç haftalık dönemi iyi yönetir, hastalığı sıkı şekilde kontrol altında tutabilirsek, umduğumuzun da ötesinde güzel bir tablo bizi bekliyor” diye konuştu