Erdoğan’dan 24 Haziran beyannamesi

AK Parti’nin milletvekili adayları Ankara’da düzenlenen ve Kastamonu’dan da parti teşkilatı bazında yüksek katılımın olduğu programla tanıtıldı.

Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen milletvekili aday tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin 24 Haziran seçimlerine ilişkin beyannamesini açıkladı.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz, böyle bir mirasla ‘Vakit Türkiye Vakti’ diyerek yola çıkıyoruz ve 24 Haziran’da cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 50’nin çok üzerinde bir oyla kazanmayı hedefliyoruz. Aynı şekilde milletimizin en az yarısının desteğini alarak TBMM’de de güçlü bir grup kurmamız gerekiyor. İnşallah her iki seçimden de yüzümüzün akıyla çıkacağız” dedi.

Seçim beyannamesinin üçüncü bölümünde millet ile güçlü demokrasi hedefini paylaştıklarını belirten Erdoğan, “Biz demokrasi ile kalkınmayı birbirinin tamamlayıcısı olarak gördük ve tüm çalışmalarımızı bu anlayışla yürüttüm. AK Parti iktidara geldiği günden beri Türkiye’de hakların özgürlükleri gerçek anlamda tesis eden, standartlarını sürekli yükselten partidir. Önümüze çıkan sorunlar ne kadar büyük olursa olsun asla demokrasiden, özgürlüklerden, haklardan taviz vermedik. 24 Haziran seçimlerinden sonra da demokrasimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Türkiye’yi ekonomide olduğu gibi demokraside de bir üst sınıfa çıkartacağız” diye konuştu. İHA