Eski Azdavay Kaymakamı tutuklandı

Samsun merkezli soruşturma kapsamında daha önce adli kontrol kararıyla serbest bırakıldıktan sonra yeniden gözaltına alınan ve aralarında eski Azdavay Kaymakamı’nın da olduğu 4 eski kaymakamdan üçü tutuklandı.
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturması kapsamında 3 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 4 eski kaymakamdan 3’ü tutuklandı.

Daha önce çeşitli illerde FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonlarda yakalanmalarının ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakılan mülki amirler hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca gözaltı kararı verildi.

Bu kapsamda 3 ilde düzenlenen operasyonda eski Kastamonu-Azdavay Kaymakamı A.G, eski Ordu-Ünye Kaymakamı M.D, eski Trabzon-Ortahisar Kaymakamı M.Ş. ve eski Çorum-Laçin Kaymakamı M.E. gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilen şüphelilerin, terör örgütünün gizli mesajlaşma programı “ByLock”u kullandıkları öne sürüldü.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadelerinden sonra mahkemeye çıkarılan zanlılardan A.G, M.D. ve M.E. tutuklandı, M.Ş. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. AA