“Esnaf iş yapamaz duruma geldi”

CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Hüseyin Selami Çelebioğlu, Nasrullah Meydanı, Eski Belediye Caddesi esnaflarını ziyaret etti.
Dolar ve avrodaki kur artışı ve piyasada yaşanan ekonomik dalgalanma ile yüksek maliyetler nedeniyle esnafların iş yapamaz duruma geldiğini vurgulayan Çelebioğlu, “Özellikle esnaflarımız için önemli projeler hazırladık. Esnaflarımızın çoğu üretim yapamamaktan, ya da ürettiklerini satamamaktan şikâyet ediyor. CHP iktidarında esnafımıza, ödediği yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. KOSGEB’in proje özelindeki desteklerini artıracak, iş yerine özel uygulamaların önünü açacağız. Esnafımızı çalıştırmak ve kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. Esnafımızın kira, araç gideri iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız. Kredi Kefalet Kooperatifleri’ni güçlendirecek, kredi miktarlarını artıracağız. Esnafın düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi kendi dükkânının sahibi olmasını sağlayacağız. Yaşanacak bir Kastamonu’yu her kesimin sorunlarını çözerek oluşturacağız. Kastamonu’nun yarınlarının temellerini en sağlam şekilde atacağız” dedi.
Hüseyin Selami Çelebioğlu’nun ziyaretlerine CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, Merkez İlçe Başkanı İlhan Demir ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.