Esprili tıraşta son nokta

Kuaför Hamdi Kaşukçu, müşteri memnuniyetini sağlayabilme, talepleri tam olarak karşılayabilme adına “çok özel şampuan” projesini devreye soktu.
“Hangi şampuanı istersiniz?” sorusuna ‘Farketmez’, ‘Kafana göre takıl’, ‘Köpürsün Yeter’ cevabı veren müşteriler, aradıkları şampuanı bulmanın mutluluğunu yaşıyor!
Kuaför Hamdi’nin, müşteri memnuniyeti anlamındaki bir diğer uygulaması ise, “Ben cep telefonsuz duramam abi”ciler için sunduğu pencereli önlük.

 

ERHAN VEREN
Bu kuaförde yok yok. Salı Pazarı mevkiindeki Kuaför Hamdi, müşteri memnuniyetinde çığır açan bir uygulamaya imza attı.
11 yıldır erkek kuaförlüğü yapan ve bunun son 5 yılını usta olarak sürdüren kuaför Hamdi Kaşukçu, müşterileri için kişiye özel şampuan işini espriyle harmanlayıp bir tık ileriye götürdü.
Hamdi Kaşukçu, “Her müşterimizin kullandığı şampuan farklı oluyor. Bu nedenle biz de müşteri memnuniyeti açısından tüm şampuan markalarını elimizde bulunduruyoruz. Ancak yine de kararsız müşterilerimiz oluyor. Onlar için de farklı bir uygulamayı hayata geçirdik. Bazı müşteriler ‘Hangi şampuanı kullanıyorsunuz?’ diye sorduğumuzda, ‘Farketmez’, ‘Kafana göre takıl’, ‘Köpürsün Yeter’ gibi cevaplar veriyor. Biz de onların bu isteklerini karşılamak adına Farketmez, Kafana Göre Takıl ve Köpürsün Yeter adlı şampuanları seçenek olarak sunmaya başladık” dedi.
Esprili şampuan uygulaması karşısında müşterilerin nasıl tepki verdiğini de anlatan Hamdi Kaşukçu, şunları söyledi:
“Müşterilerimiz, ortalama taleplerine bu şekilde cevap verdiğimizde büyük şaşkınlık yaşıyor. Hatta durumun kamera şakası olduğunu düşünenler bile oluyor. İlk başta inanmak istemiyorlar, ama ardından bizi tebrik ediyorlar. Memnuniyeti en üst seviyeye çıkardığımız için biz de müşteriler de artık çok mutlu. Tıraş esnası ve sonrasında yüzlerinde oluşan tebessüm, onların güzel bir gün geçirmesini de sağlıyor.”
“TIRAŞ SADECE TIRAŞ DEĞİLDİR”
Saç tıraşının psikolojik olarak rahatlama sağladığını söyleyen Kaşukçu’nun kalfası Hamza Yüksel ise “Her ne kadar gelen müşterilerin saç ve cilt bakımlarını yapsak da aslında psikolojik açıdan rahatlamalarını sağlıyoruz. Çünkü saç tıraşı yapıldığı zaman insan vücudunda bir rahatlama söz konusu oluyor. Özellikle stresli bir çalışma hayatı olan kişiler, saç ve sakal tıraşının ardından bu streslerinden büyük ölçüde uzaklaşıyor. Biz de hayata geçirdiğimiz uygulamalar sayesinde onların mutluluklarına mutluluk katabiliyoruz” şeklinde konuştu.
Kuaför Hamdi’de hizmetler bununla da sınırlı kalmıyor. Müşterilerinin, günümüz alışkanlığı olarak cep telefonlarından tıraş olurken bile kopamadığını söyleyen Hamdi Kaşukçu, “Cep telefonunu bırakamayan müşterilerimiz için de bazı çalışmalarımız oldu. Özellikle sosyal medyayı yakından takip eden ve yarım saatlik de olsa ara veremeyen müşterilerimiz için, yeni bir tıraş önlüğü geliştirdik. Bu önlük sayesinde müşterilerimiz bir taraftan tıraş olurken, diğer taraftan rahatlıkla cep telefonlarını kullanabiliyor” dedi.