“Ev hanımlarımızı üretime katacağız”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, KOSGEB Kastamonu Müdürlüğünü, Şifa Polikliniğini, Türk Telekom Kastamonu İl Müdürlüğünü, Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünü, Kastamonu El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğünü ve Kastamonu D.S.İ Şube Müdürlüğünü ziyaret etti.

Türk Telekom ziyaretinde Vidinlioğlu, “Şehrimizin çarpık yapılaşmasını, ulaşımını düzelteceğiz diyoruz bunu yaparken de dikkat etmemiz gereken diğer bir konu da altyapı konusu. Kentleşme ve ulaşım projelerimizi hayata geçirirken şehrimizdeki hiçbir noktada altyapı mağduriyeti yaşanmamasına özen göstereceğiz. Ulaştırabildiğimiz her noktaya internet altyapısını taşıyacağız. Türk Telekom İl Müdürlüğümüz bu konuda bizimle fikirlerini paylaştı, bilgi alışverişinde bulunduk. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Galip Vidinlioğlu, El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde ise “Kastamonu’muz kültür açısından oldukça zengin bir şehir. Bu yadsınamaz bir gerçek. Yöresel ürünlerimiz dillere destan diyoruz. Ama ne kadar satabiliyoruz? Ne kadar duyurabiliyoruz? İnşallah biz belediyecilik dönemimizde el sanatları ile uğraşan herkese destek olacağız. Ev hanımlarımızın ürettiği yöresel dokumalarımıza, yazmalarımıza, tüm yöresel ürünlerimizi belediye olarak şehir içine şehir dışına satmaları konusunda yardımcı olacağız ve böylece ev hanımlarımızı üretimin içine katacağız. Bir istihdam kapısı daha açmış olacağız” açıklamasında bulundu.