“Ezberleri bozduk”

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanlığı, milletvekili adayları ve partilileri iftarda buluşturdu. Santra Park’ta düzenlenen iftar programına İYİ Parti milletvekili adayları İlhan Engin, Seyfi Sarıoğlu ve Mehmet Murat Aşçı’nın yanı sıra CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, CHP Milletvekili adayı Hasan Baltacı ile Saadet Partisi temsilcileri ve çok sayıda vatandaş da katıldı.
İftar programında katılımcılara hitap eden İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Sertlek; davete gelenlere teşekkürlerini sundu.
İYİ Parti 3. sıra Milletvekili Adayı Mehmet Murat Aşçı ise konuşmasında, “İftar sofrasına oturduğumuzda çoluğumuzun, çocuğumuzun ve kendimizin gönlünden ne geçiyorsa, onu soframızda görmek istiyoruz. Ne yazık ki 16 yıldır soframızdakiler sürekli azalıyor. Toplumun önemli bir kesiminin sofrasında yiyecek kalmadı. Orta direk vatandaş kalmadı. Bir kesim pazar artıklarını toplarken, iktidara yakın diğer kesim israfın, gösterişin dibine vuruyor. O hak mıdır? Hz. Ali’ye soruyorlar. ‘Devletin dini var mıdır?’ diye, ‘Vardır. Devletin dini adalettir. Adaleti olmayan devlet dinsizdir’ diyor. Bu bağlamda devletimiz dinsizdir. Alt tabakadaki insanları görmemektedir. Ama onlarda vergiyi çok net bir şekilde almaktadır. Biz iyiler olarak bu haksızlığa sona vermek için yola çıktık” diye konuştu.
İYİ Parti 2.sıra Milletvekili Adayı Seyfi Sarıoğlu ise, “Sevgili önderimiz Meral Akşener bir hareket başlattı. Bizde buna kayıtsız kalamadık. Sizlerle bu yola çıktık. İşçimizi, köylümüzü, vatandaşımızı herkesi dolaştık. Vatandaşımız sahipsiz, bir karanlık içinde. Biz vatandaşımızın kalbine dokunmak için yola çıktık” diye konuştu.
İYİ Parti 1.sıra Milletvekili Adayı İlhan Engin de katılımcılara şöyle seslendi:
“İYİ Parti kurulalı 6 ay oldu ve Türkiye’deki ezberleri bozdu. İYİ Parti milletin kurdurduğu parti olarak iktidar partisinin ezberlerini bozdu. 1 Nisan’da 123 bin ile büyük kongrenizi yaparsanız, adamlarda baskın seçimi yapar. Meral Akşener’i ve İYİ Parti’yi; iktidar partisi ve yandaşları yok sayıyor. Tüm basın organlarını kapattılar. Ama herkes Meral Akşener’i tanıyor. Her seçim öncesi Kastamonu’ya kolilerle dolu TIR’lar geliyor. Bunu da yapacak bizim gücümüz yok. Üstüne üstlük 500 milyon TL devlet yardımı alıyorlar. İYİ Parti parayı nereden buldu diyorlar. İYİ Parti’ye Türk milleti sahip çıkıyor. Beni Kastamonu bağrına basacak ise, 200 gram kahve ile basmasın. Biz Kastamonu’ya hizmet için aday olduk. Ayrıca bu süre içinde resmi kurum ziyareti yapmayacağım. Arkadaşları zor durumda bırakmayacağım. Ayrıca kahve ve helva dağıtmayacağım.”