“Farklılığı kendimiz yaratmalıyız”

Kastamonu Turizm ve Otelciler Derneği (KASTOD) Başkanı Mustafa Gün, EMITT Fuarı’na katıldı ve burada gazetecilere bazı değerlendirmelerde bulundu.

EMİTT Fuarı’na Kastamonu olarak katılım sağlanmasının ve Kastamonu’nun tanıtılmasının çok güzel olduğuna dikkat çeken Mustafa Gün: “Kastamonu’nun çok tanıtılmış bir turizm potansiyeli olsa idi bu kadar temsil yeterliydi. Ancak bizim temsil olarak vurgu yapabileceğimiz daha büyük konsepte, daha özgün diyaloglar kurulabilecek tek düzen bir stant oluşturabilirsek daha verimli olacağını ve görseller ile tanıtımı daha net yaparsak daha güzel olacağını düşünüyorum” dedi.

Her yapılan etkinliğin Kastamonu’ya artı olarak döndüğünü, bunu inkar etmemek gerektiğini ifade eden Mustafa Gün: “Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Herkesin geçtiği yoldan gittiğimiz zaman yine aynı şey olacak. Farklılık yaratmak istiyorsak bunu kendimiz yaratabiliriz. Kastamonu’da turizm-turizm diyorsak bu turizmin nasıl gerçekleştirileceğini, ne yapılabileceğine oturup kendimiz karar vermeliyiz. Bunun içn bir takım girişimlerde bulunmalı, profesyonel ve amatör çalışmaların hepsini dikkate almalıyız. Profesyonelce düşünülen şeylerden bazı amatörce düşünülen bir şey daha çok artı sağlayabiliyor. Onun için bütün fikirleri değerlendirmemiz gerekir” diye konuştu.

Mustafa Gün, herkesin bakış açısı ve fikrinin değişik olabileceğini, mümkün olduğu kadar bu fikirlere değer verilip, bakış açısı değişik olanlardan daha ön plana çıkanların kullanılması gerektiğini söyledi. (KGC)