Ferit Karaahmet son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği operasyon sonrası ortaya çıkan enfeksiyon sonucu kaybettiğimiz Emekli Öğretmen Ferit Karaahmet, meslektaşlarının ağırlıkta olduğu büyük katılımlı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

İstanbul’da tedavi görmekte olduğu hastanede hayatını kaybeden Emekli Öğretmen Ferit Karaahmet (72), dün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Karahmet’in, Kışla Caddesi Girişken Apartmanı’ndan alınan naaşı Hz. Pir Camii’ne getirildi. Cenaze namazı, cuma sonrası çok büyük bir katılımla kılınan Ferit Karaahmet, Daday Merkez Kıyık Mezarlığı’nda bulunan aile mezarlığına defnedildi.

Karaahmet ailesi, başta Av. Evren Karaahmet olmak üzere taziyeleri evlerinde, Hz. Pir Camii önünde ve kabristanda kabul ettiler. Çok sayıda çelengin gönderildiği cenaze töreninde Ferit Karaahmet’in tabutunun üzerine büyük tutkuyla bağlı olduğu Fenerbahçe ve Kastamonuspor takımlarının formaları konuldu.

Ferit Karaahmet ‘in cenaze törenine AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, CHP Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Ahmet Caner yenidünya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Karahasan, Baro Başkanı Mehmet Çiftci, 22. Dönem Milletvekili Mehmet Yıldırım, Kastamonuspor 1966 Başkanı Mahir Altıkulaç, Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Tuncay Öztürk’ün de aralarında olduğu partililer, İGM ve Belediye Meclisi üyeleri, işadamları, avukatlar, eğitim camiası mensupları, bürokratlar ve STK temsilcileri ile Karaahmet ailesinin yakınları katıldı.

 

Merhum Ferit Karaahmet’e rahmet, kederli ailesine, eğitim camiasına, öğrencilerine ve tüm sevenlerine de başsağlığı ve sabırlar dileriz. CM