Ferko KBSK'nın “Enerji”si kesildi

 

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Ferko Ilgaz Mountain Resort Kastamonu Basketbol Spor Kulübü (Ferko KBSK), cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda ağırladığı Tekirdağ Enerji’ye 53-60 mağlup oldu.

Cumartesi günü 14.30’da başlaması gereken karşılaşma Bakan Veysel Eroğlu’nun programı nedeniyle, önce 17.30’a alındı, ancak salonun maç oynanabilir duruma getirilmesiyle saat 19.30’da başlayabildi. Bu durum her iki takım açısından da konsantre kaybına yol açtı ve maçın enerjisini düşürdü.

Çetin bir mücadelinin sergilendiği karşılaşmanın ilk periyodu 9-11 konuk ekibin üstünlüğü ile sonuçlanırken, devre arası ise 26-25 Ferko KBSK tarafından önde tamamlandı.

Üçüncü periyotta Tekirdağ Enerji ağırlığını koyarak son periyoda 40-43 önde girdi. Son bölümde de her iki takım da kazanmak için büyük mücadele sergiledi ve gülen taraf Tekirdağ Enerji oldu.

Tekirdağ Enerji’den Gizem Bacın attığı 20 sayı ile karşılaşmanın en skorer ismi olurken, Ferko KBSK’nın ABD’li oyuncusu Patricia Lamae Bright ise kaydettiği 19 sayı ile takımını galibiyete taşımada yeterli olamadı.

KFB’DEN MORAL ZİYARETİ

Karşılaşma öncesinde Kastamonu Fenerbahçeliler Derneği yönetimi, Ferko KBSK’nın son antrenmanını ziyaret etti ve antrenman sonrasında sporculara baklava ikramında bulundu.