FETÖ ile mücadelede hassasiyet uyarısı

  • MHP’nin yeni yönetim kadrosu, Vali Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti.
  • MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, ziyarette İş-Kur’dan belediyelere işçi alımında orantısızlıkların bulunduğunu dile getirdiklerini, Vali Karadeniz’in de konuyla ilgili gerekli incelemeyi yaptıracağını kendilerine söylediğini belirtti.
  • Yüksel Aydın, ayrıca, FETÖ ile mücadele konusunda da gerekli hassasiyetin sağlanması gerektiğini ve bazı aksaklıkların yaşandığını Vali Karadeniz’e aktardığını açıkladı.. 
  • Aydın, ziyaret sonrasında yaptığı değerlendirmede, Cumhur İttifakı ortakları AK Parti’nin aday belirleme noktasında kendileri gibi hassas davranması gerektiğini söyledi, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’e de kendisine yönelik “ithal başkan” söylemiyle ilgili yanıt verdi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) yeni il yönetimi ve merkez ilçe yönetimi Vali Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, ziyaretle ilgili olarak, İŞ-KUR üzerinden belediyelere alınan geçici işçi sayılarında ilçeler bazında bazı orantısızlıkların bulunduğunu dile getirdiklerini, Vali Yaşar Karadeniz’in de bu durumun düzeltilmesi hususunda gerekli çalışmaları yapacağı ve böyle bir durum varsa düzeltileceğini kendilerine aktardığını ifade etti.

Özel kuruluşlardaki geçici işçi istihdamında da yanlışların olduğunu ve bu konuda da haksız uygulamaların yaşandığını dile getiren Başkan Aydın, bu konunun da bir an önce çözüme kavuşturulmasını ve bu konunun takipçisi olduklarını söyledi.

Aydın ayrıca, Kastamonu’daki FETÖ ile mücadele konusunda da çeşitli aksaklıkların devam ettiğini dile getirdiklerini, kurum ve kuruluşların bu konuda gerekli hassasiyeti göstermede eksik davrandığını, bu mücadelede daha kararlı olunmasının önemli olduğunu ve bu örgüt mensuplarının Kastamonu’da kendilerine alan bulma noktasında her türlü yola başvurduklarını belirtip, bunun engellenmesi konusunda hassas davranılması gerektiğini ifade ettiklerini kaydetti.

Vali Yaşar Karadeniz’in ziyaret sonunda yeni yönetimlerini kutladığını ve çalışmalarında başarı dilediğini ifade edenMHP İl Başkanı Yüksel Aydın,basın mensuplarına gündemle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Cumhur İttifakı ortakları AK Parti’ye aday belirleme noktasında hassas davranması gerektiğini belirtirken, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’e de kendisine yönelik söylediği ithal başkan söylemine yanıt verdi.

Yüksel Aydın, aday belirleme konularında Milliyetçi Hareket Partisi’nin devam eden Cumhur İttifakı çerçevesinde hassasiyet gösterdiğini söyledi ve ve aynı hassasiyetin ittifakın diğer ortağı tarafından da gösterileceğine inandığını belirtti.

CHP Kastamonu İl Başkanı tarafından kendine yakıştırılan“ithal başkan”örneklemesinin yersiz, gereksiz ve yanlış bir açıklama olduğunu belirten Başkan Aydın şöyle dedi:

“CHP İl Başkanı’nın Denizlili olması, CHP milletvekilinin de Boyabatlı olması bizim için bir sorun teşkil etmiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin her vatandaşı dilediği şehirde yaşayarak, ticaret ve siyasette başarılı olabilir. Ben aslen Devrekânili’yim. Bir dönem Devrekâni’de ticaretle uğraştım. Devrekâni Ülkü Ocakları teşkilatında görev aldıktan sonra Devrekâni İlçe Başkanlığı görevini üstlendim. Daha sonra da ticaret hayatına İstanbul’da devam ettim. İstanbul’da da Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarında Teşkilat Başkanı, İstanbul İl Başkan Vekili görevlerin de bulundum. Bu dönemde de Kastamonu ve Kastamonu Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarıyla bağımı hiç koparmadım ve tekrar Kastamonu’ya döndüğümde Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları ve üyeleriyle istişareler noktasında her zaman faâl oldum ve deneyimlerimi, önerilerimi her zaman kendilerine yardımcı olmak amacıyla paylaştım.”

Kastamonu Belediyesi’nin Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanları döneminde önemli işlere imza attığını söyleyen ve Belediye seçimleri, İl Genel Meclisi üyeleri seçimlerinde, Kastamonu Merkez ve ilçeler bazında iddialı olduklarını belirten İl Başkanı Yüksel Aydın, “Teşkilatlarımız, yöneticilerimiz, üyelerimiz, gönüldaşlarımız ve halkımızla el ele vererek başarılı olacağız. Bu yolda herkesten desteklerini bekliyoruz” dedi.