Fideler Belediye’den, üretmesi sizden

“Kastamonu kendi sebzesini üretiyor” projesi

 

DAĞITIM 6 NOKTADA YARIN

  • Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, iki yıl önce başlattıkları “Kastamonu kendi sebzesini üretiyor” projesi kapsamında yarın halka 100 bin fideyi daha ücretsiz olarak dağıtacaklarını açıkladı.
  • “Üretmenin önemini biliyorum” diyen Vidinlioğlu, “Park Bahçeler Müdürlüğümüze kazandırdığımız yeni yerleşkede kurduğumuz tam otomasyonlu seralarda fidelerimizi ürettik. Üretime katkı sağlamak adına her fırsatta elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah bu sayı önümüzdeki yıllarda daha da artacak” şeklinde konuştu.

 

Belediye’nin, vatandaşları toprakla buluşturmak, beton içerisinde sıkışıp kalmış gündelik yaşamda anlamlı bir değişiklik yapmak ve ata tohumlarına sahip çıkmak amacıyla iki yıl önce başlattığı “Kastamonu kendi sebzesini üretiyor” projesi devam ediyor.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, üretimin önemine vurgu yaptığı ve toprakla barışmak gerektiğini belirterek başlattığı proje kapsamında atalık tohumlardan ürettikleri toplam 100 bin domates, salatalık ve biber fidesinin yarın saat 10.00 itibariyle belirlenen altı noktada vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacağını açıkladı.

“TAM OTOMASYONLU SERALARIMIZDA ÜRETİLDİ”

Başkan Vidinlioğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçtiğimiz iki yılda atalık tohumdan ürettiğimiz toplam 100 bin domates, salatalık ve biber fidesini hemşerilerimize ücretsiz olarak dağıtmıştık. Salı günü, yine atalık tohumlardan ürettiğimiz 100 fideyi daha hemşerilerimize dağıtacağız. ‘Kastamonu kendi sebzesini üretecek’ diye çıktığımız yolda toplamda 200 bin fideyi hemşerilerimize dağıtmış olacağız.

“Üretmenin önemini biliyorum. Park Bahçeler Müdürlüğümüze kazandırdığımız yeni yerleşkede kurduğumuz tam otomasyonlu seralarda fidelerimizi ürettik. Üretime katkı sağlamak adına her fırsatta elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah bu sayı önümüzdeki yıllarda daha da artacak. Toprakla barışmamız gerekiyor. Bunu her fırsatta söylüyorum. Çocuklarımız domatesin, salatalığın ve biberin markette yetiştiğini düşünmesinler. Dalından sebze ve meyve yemenin hazzını yaşasınlar, üretmenin güzelliğini görsünler istiyorum. Her ne yapıyorsak önce onlar için yapıyoruz. Böylelikle nesilden nesile atalık tohumlarımıza da sahip çıkmış oluruz. İnşallah bu doğrultuda adımlar atmaya da devam edeceğiz. Tüm hemşerilerim belirlediğimiz alanlara giderek fidelerini alabilirler.”

DAĞITIM YERLERİ

Kastamonu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nün tam otomasyonlu seralarında atalık tohumlardan üretilen fideler yarın saat 10.00 itibariyle Hüma Hatun Parkı (Carrefour arkası), Candaroğulları pazar yeri, Şehitler Bahçesi (Olukbaşı), Park ve Bahçeler Müdürlüğü Yeni Yerleşkesi (Kuzeykent), Şehit Öğretmenler Parkı (Tosya Yolu) ve Cumhuriyet Meydanı’nda dağıtılacak.