Filede heyecan sona erdi; Erkeklerde MKAL Kızlarda A.Paşa

Gençler Voleybol İl Birinciliği müsabakaları sona erdi. 6-17 Aralık tarihlerinde düzenlenen il birinciliği müsabakalarında erkeklerde 10, kızlarda ise 21 takım mücadele etti.

Hüsnü Tandoğan Spor Salonu, Araç Spor Salonu ve Tosya M. Erkaragülle Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaların ardından final grubu mücadelelerine Hüsnü Tandoğan Spor Salonu ev sahipliği yaptı. Okullarını desteklemek için tribünleri tıklım tıklım dolduran öğrenciler müsabakalara ayrı bir renk kattı.

Yapılan müsabakaların ardından erkeklerde Mustafa Kaya Anadolu Lisesi birinci, Bozkurt ÇPAL ikinci, Abdurrahmanpaşa Lisesi üçüncü, Taşköprü AİHL dördüncü oldu.

Kızlarda ise birinciliği Abdurrahmanpaşa Lisesi elde ederken, ikinci Mustafa Kaya Anadolu Lisesi, üçüncü Taşköprü Anadolu Lisesi, dördüncü ise Özel Kastamonu Sınav Koleji Anadolu Lisesi oldu.

Derece elde eden sporculara kupa ve madalyalarını Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Spor Şube Müdürü Adem Keloğlu, Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği Başkanı Kerem Tek, okul idareci ve öğretmenleri verdi.