“Futbolcularımı gönülden tebrik ediyorum”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş, Etimesgut Belediyespor’a karşı alınan 2-1’lik galibiyetin ardından değerlendirmelerde bulundu. Galibiyeti Kulüp Başkanı Enes Ege Aygün’e hediye eden Eriş, futbolcuları gönülden tebrik ettiğini söyledi.

İlk 45 dakikada yakaladıkları pozisyonları gole çeviremediklerini söyleyen Eriş; “Maçtan önce bizi zor bir müsabakanın beklediğini biliyorduk. Çok mücadeleci ve son haftalarda form çizgisi oldukça yükselen bir takıma karşı oynadık. Oyunun ilk 45 dakikalık bölümünde oldukça etkili ve pozisyon bulan taraf biz olduk. Yakaladığımız çok net pozisyonlar vardı ama skora dönüştüremedik. Dönüştüremeyince de rakibe direnç noktasında daha fazla cesaret verdik” dedi.

Maçın ikinci yarısında geriye düştükten sonra skoru değiştirecek hamleler yaptıklarını söyleyen Eriş, “İkinci devrenin ilk 20 dakikasında rakibin bizden daha etkili oynaması sonucu golü de bulması ile daha da fazla risk alarak oyunun skorunu geri çevirmek için hamleler yaptık. Bunun sonucunda duran toplarla da olsa başarılı olduk. Yan topları daha fazla etkinleştirerek müsabakayı kazanan oyuncu grubumu can-ı gönülden tebrik ediyorum. Bu galibiyeti, maalesef hak mahrumiyetinden dolayı haftalardır tribünde olamayan ve bugün yeniden aramıza dönen sevgili Başkanımıza hediye ediyoruz” ifadelerini kullandı.