“Futbolun cilvesi”

Kastamonuspor 1966’nın Batman deplasmanında kafile başkanlığını yapan kulüp sözcüsü Ahmet Baysan, zorlu deplasmanda futbolun cilvesini yaşadıklarını söyledi.

Hakem Bülent Çenet’in üzerindeki baskıya yenik düştüğünü de belirten Baysan, “Batman Petrolspor her zaman yenebileceğimiz bir takım olmasına rağmen deplasmanda bunu başaramadık. Mağlubiyette bariz faullere düdük çalmayan, tartışılacak ofsayt kararları veren maçın hakemi de önemli rol oynadı. Galibiyet için baskımızı arttırdığımız dakikalarda kontra ataktan kalemizde ikinci golü gördük. Beraberlik için rakip kaleye yüklendiğimiz son dakikalarda da yine kontra ataktan yediğimiz golle maç 3-1 sona erdi. Önceki haftalara göre daha iyi futbol oynadık. Bizi takip eden rakiplerinde puan kaybetmesi tesellimiz oldu. Sonuç olarak Batman’da futbolun cilvesini yaşadık” dedi.

Kümede kalma ve play-off hesapları yapan ekipler arasında kıran kırana bir mücadelenin olduğunu hatırlatan Baysan, “Önümüzde daha zorlu maçlarımız var. Bu nedenle özellikle iç saha karşılaşmalarımızda bilhassa taraftarlarımızın desteğini her zaman bekliyoruz” dedi.