Futbolun yıldızlarından dostluk maçı

Kastamonu futbolunun altyapı kulüplerinden Yıldızspor, dostluk ve işbirliği noktasında bağ kurduğu kulüplerden Ankara Gençlerbirliği’nin U13 takımıyla hazırlık maçı yaptı.

Kastamonu Yıldızları ile Gençlerbirliği U13 takımı Kastamonu Üniversitesi BESYO sahasında karşı karşıya geldi. Dostluk havasında geçen karşılaşma 3-1 Başkent ekibinin üstünlüğü ile sona erdi.

Gençlerbirliği U13 Alt Yapı Koordinatörü Taşkın Aksoy, “Kastamonu’nun inanılmaz bir potansiyeli var ama bunun farkında değiller. Büyük şehirlerde biz saha bulamıyoruz, burada sahalar ne kadar dolu bunu bilmiyorum. Çok yetenekli çocuklar var. Doğru işler yapılıp, doğru beceriler sporculara öğretilirse o zaman Kastamonu artık Kastamonulu futbolcu yetiştirebilir. Liglerde futbolcuları var mı bilmiyorum ama sanırım çok az. Alt yapı uzun vadeli işler gerektirir. İyi değerlendirmek lazım” dedi.

Kastamonu Yıldızları Başkanı Abdullah Küpoğlu ise “Şu anda Gençlerbirliği zaten 6-7 oyuncumuzu  takibe aldı ve transfer etmek istiyor. Önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili de görüşmemiz olacak” dedi.

Küpoğlu ayrıca Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’a, Kastamonu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Sena Aygül’e ve Kastamonu Üniversitesi Şube Müdürü Murat Ulukulu’ya da vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.