Gazi Stadı’nda atletizm yarışları

Küçük, Yıldız ve Gençler Kız – Erkek Puanlı Atletizm İl Birinciliği yarışmaları yapıldı. Gazi Stadı’ndaki yarışmalar 3 bin metreye kadar mesafe koşuları, engel atlama, İsveç bayrak, fırlatma topu, gülle-cirit ve disk atma kategorilerinde düzenlendi.

2 gün süren yarışmalar sonunda Küçük Kızlarda Tosya Fatih Ortaokulu birinci, Bekdemirekşi Ortaokulu ikinci, Karaş Ortaokulu üçüncü oldu. Küçük Erkeklerde birinciliği Tosya Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu elde ederken, Alatarla Ortaokulu ikinci, Tosya Fatih Ortaokulu üçüncü oldu.

Yıldız Kız ve erkeklerde Darende Ortaokulu birinci, Yıldız Erkeklerde Tosya Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Bekdemirekşi Ortaokulu üçüncü oldu.

Genç Kızlarda Göl Anadolu Lisesi birinci, Pınarbaşı Şehit Ayhan Sütçü ÇPAL ikinci, Genç Erkeklerde Özlem Burma MTAL birinci, Göl Anadolu Lisesi ikinci, Şeyh Şaban-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncü oldu.

Derece elde eden sporcularz madalya ve başarı belgesi, okullar ise kupa ile ödüllendirilirken, ödüller Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanı Osman Gümüş, Spor Şube Müdürü Engin Kaya, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Emel Karkacıoğlu, beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından verildi.